Mumcu, Üçok, Kışlalı, Aksoy cinayetleri davası sanığı Star'a yazar oldu

Çakıroğlu soyadını alan Selahattin El ilk yazısını bugün yazdı

Mumcu, Üçok, Kışlalı, Aksoy cinayetleri davası sanığı Star'a yazar oldu

Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı, Muammer Aksoy cinayetlerini konu alan UMUT davası sanıklarından Selahaddin Eş, AKP'ye yakınlığıyla bilinen Star gazetesine yazar oldu.

Uzun yıllar yurt dışında bulunan ve Çakırgil soyadını alan Eş'in, geçen yıl Aralık ayında mahkemenin verdiği tutuklanmama güvencesi ile Türkiye'ye döndüğü ortaya çıktı. 

Cummhuriyet gazetesinin haberine göre, 12 Eylül 1980 darbesi sonrasında yurt dışına çıkıp, 35 yıl sonra dönen Selahaddin Eş Çakırgil, daha önce Vakit gazetesinde yazıyordu.

Odatv’nin haberine göre Tevhid- Selam Kudüs Ordusu örgütünde “özel görevli olmak, sevk ve yönetiminde bulunmak”la suçlanan Selahaddin Eş ile Selahaddin Eş Çakırgil’in nüfus kaydının bire bir aynı olduğu gündeme gelmişti.

GÜVENCE VERİLMİŞ

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nin özel yetkili mahkemeler kaldırıldıktan sonra kendisine devredilen dosyada Eş’e Türkiye’ye dönmesi için 12 Aralık 2014 tarihinde tutuklanmama güvencesi verdiği ortaya çıktı. Bu karar aynı zamanda Eş hakkında geçmişte çıkarılan kırmızı bültenin de kaldırıldığı anlamına geliyor. Bu karar sonrası Eş, Türkiye’ye döndü.

STAR'DAKİ İLK YAZI BİSMİLLAH İLE BAŞLIYOR

'İbrahîm’in tarafında olmak idrakiyle ‘Bismillah...’ başlığıyla ilk yazısını yazan Çakırgil, yazısını 'bitaraf olmayan bertaraf olur' sözleriyle bitiriyor.Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2015, 11:48

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
şamil kafkas
şamil kafkas - 4 yıl Önce

kemalist cumhuriyetin ürünü bu faşist, en büyük eseride akp dir

Sukru
Sukru - 4 yıl Önce

Yalanınız batsın.adam 1980 deyurt dışına.çıkmış.cinayetler 1990_1993_1999 da nasıl oluyorda bu adam bu cinayetleri işliyor.azmettirici deseniz gene neyse.

kadir
kadir - 4 yıl Önce

Sanigi diyor ltetikcisi demiyorku

SIRADAKİ HABER