Müjde Ar: Diyarbakır'daki cenazelere gitmeyi düşündüm

Ar, Aygün'ü eleştiren Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi; 'onu zayıf ve yetersiz buluyorum' dedi...

Müjde Ar: Diyarbakır'daki cenazelere gitmeyi düşündüm

Habertürk TV'de Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı'na konuk olan oyuncu Müjde Ar, Kürt sorunu ve üzerine açıklamalarda bulundu; Ar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ise eleştirdi; Hüseyin Aygün'ün Paris'te suikast sonucu öldürülen PKK kurucularından Sakine Cansız'ın ailesine verdiği taziye ziyaretini de destekledi.

"DİYARBAKIR'DAKİ CENAZELERE GİTMEYİ DÜŞÜNDÜM"

Müjde Ar, Paris'te suikast sonucu öldürülen PKK'nin kurucularından Sakine Cansız ile Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez'in durumu için, "Çok alçakça bir şey olduğu çok açık. Üç tane kadın, üç insan; geçmişi ne olursa olsun, çok da durumlarını bilmiyorum... Sakine Cansız'ın Diyarbakır'da yattığını biliyorum," diye konuşurken, Cansız'ın ailesine taziye veren ve kendi partisince de Başbakan tarafından da eleştiriye maruz kalan Hüseyin Aygün'ün durumu için ise "Aygün'ün taziye ziyaretini tabi ki destekliyorum. Ben de o bölgenin insanı olsam ben de giderdim. Hatta, sade bir vatandaş olarak o cenazeye gitsem mi diye düşündüm," dedi.

"KABALIK SİYASETİN İÇİNE İŞLEMİŞ"

Ar konuşmasına şu sitemle devam etti:

"Ya bu insanların başka işi gücü yok mu. Sadece başkalarının yapıp ettikleri üzerinden kancayla çekip.. Kaçırıldığı zaman da kendisi gitti diyenler oldu CHP içinde. Kabalık siyasetin içine öyle işlemiş ki kimse bundan kendini alıkoyamıyor."

"KEŞKE KILIÇDAROĞLU DEĞİL DE BAŞKASI OLSAYDI; O, ZAYIF VE YETERSİZ"

"Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğini yorumlamak bana düşmez, ama beğenmiyorum. Zayıf ve yetersiz buluyorum. Ercan'a da (Karakaş) diyorum, ne biçim parti bu diyorum. Orada da bir atalet var. Yeni CHP deniyor, ama Hüseyin Aygün'e bunları yapmak mı yenilik. Ben sıkıldım artık bunlardan. Benim gönlümden tabi ki kocam geçer, ama kocam genel başkan olsun demiyorum. Kılıçdaroğlu'nun yanına seçtiği kadrolara baktığımda, o kadar MYK değişti, ama hala nasıl insanlarla çalışmak istiyor anlamadım. Keşke Baykal'ın başına gelenlerden sonra böyle paldır küldür olmadan, zaman içinde başka biri olsaydı diye düşünüyorum."

"KÜRTLERİN BÜTÜN HAKLARI VERİLMELİ"

"Bu savaş bitmeli. Barış olmalı ve Kürtlerin bütün hakları verilmeli. Anadilde eğitimi gayet tabi destekliyorum. Ben de anadilimde eğitim yapmak istiyorum. Ne demek yapma... Ben bunun bölünme değil, aksine bütünleştirici olduğunu düşünüyorum."

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2013, 11:49
YORUM EKLE