'Marmaray'a Gezi Sabotajı' haberi üretildi

Beklenen haber Türkiye Gazetesi'nden geldi...

'Marmaray'a Gezi Sabotajı' haberi üretildi

Uyarılara rağmen propaganda amacıyla hazırlıkları tamamlanmadan açıldığı belirtilen Marmaray’da ardarda yaşanan arızalar sonrası beklenen haber Türkiye Gazetesi tarafından üretildi.

Sık sık arıza yaşanması ve insanların yer altında yürümek zorunda kalması sonrası sosyal medyada “Yakında arızaların sorumlusu olarak Gezi Direnişçileri gösterilir” yorumları yapılmıştı.

"Yeni Türkiye'nin Yeni Türkiyesi” sloganıyla mizanpajını ve logosunu değiştirerek değiştiğini iddia eden 43 yıldır aşırı sağcı yayın çizgisiyle dikkat çeken Türkiye Gazetesi beklenen habere imza attı.

İşte Türkiye’nin ürettiği o haber:

Marmaray'a gezi sabotajı

Ağaç bahanesiyle Türkiye'yi yakıp-yıkan provokatörler şimdi de imdat frenlerini hedef aldı. Trenleri durdurup, on binlerin canını tehlikeye atıyorlar.

Asya ile Avrupa yakasını denizin altından bağlayan “asrın projesi” Marmaray, 5 gündür sabote ediliyor. Haziran ayında Gezi Parkı protestolarıyla ortaya çıkan marjinaller, Marmaray trenlerini mesken tuttu. Yolcuların arasına sızan 'Gezi'ciler seyir hâlindeyken imdat frenini çekiyor; trenler otomomatik duruyor.  Dün de, hafta sonu tatilini fırsat bilip Marmaray'la seyahat eden vatandaşlar 'Gezici ihaneti'nin getirdiği çileyi yaşadı. Keyfi olarak çekilen imdat frenleri sebebiyle  trenler otomatik olarak durunca yolcular büyük korku ve panik yaşadı.   Yaklaşık 1 saat 15 dakika yer altında mahsur kalan yolcular, görevliler tarafından istasyonlardan tahliye edildi. İçeri girmek isteyenler de alınmadı. Bu arada fenalık geçiren bir kadın yolcu sedye ile istasyondan güçlükle çıkartılabildi. Bu arada, Marmaray'ın istasyonlarında gerekmedikçe acil butonunun kullanılmaması, gereksiz yere kullananların uyarılması yönünde anonslar yapıldı. Arıza sebebiyle trenlerin durduğu dakikalarda sosyal medyada da çok sayıda fotoğraf paylaşılması dikkat çekti. Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2013, 13:41
YORUM EKLE