Karaman'daki cinsel saldırıya yayın yasağı

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı, bir öğretmeninin en az 10 küçük çocuğa cinsel saldırıda bulunduğu iddialarına ilişkin haberlere yayın yasağı kararı verdi

Karaman'daki cinsel saldırıya yayın yasağı
Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı, bir sınıf öğretmeninin Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerde kalan on küçük çocuğa cinsel saldırıda bulunduğu iddialarına ilişkin haberlere yayın yasağı getirdi. 

Yayın yasağına gerekçe olarak masumiyet ilkesi ve mağdurların yaşları gösterildi.

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın kuruluşlarında 'Karaman'da cinsel istismar' başlığı altında verilen haberlerde yanlış ve yanıltıcı bilgiler kullanıldığı iddia edildi.

Soruşturmanın titizlikle sürdürüldüğünün belirtildiği açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Bilinmelidir ki hukukumuzun en temel ilkelerinden birisi masumiyet ilkesidir. Gerek bu masumiyet ilkesi, gerekse mağdurların yaşlarının küçük olması nedeniyle ilgili soruşturmada yayın yasağı kararı verilmiştir. Soruşturma en kısa süre içerisinde tamamlanacaktır. Bu ilkeler doğrultusunda basın ve yayın kuruluşlarımızın bundan sonra daha dikkatli davranacağına inancımız tamdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

(Kaynak: Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 23:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
dursun
dursun - 5 yıl Önce

böyle kadi mi olur sucluyu koruyo

SIRADAKİ HABER