Kadri Gürsel Erdoğan'ı eleştirdi, Milliyet'ten atıldı

Milliyet gazetesi, Kadri Gürsel'in işine, IŞİD saldırısının nedeni olarak adres gösterdiği 'kişi' nedeniyle son verdi

Kadri Gürsel Erdoğan'ı eleştirdi, Milliyet'ten atıldı

Milliyet gazetesi yazarı Kadri Gürsel'in, Suruç katliamının ardından attığı tweet nedeniyle gazetedeki görevine son verildi.

Twitter hesabından; "Yabancı liderlerin Türkiye'deki IŞİD terörünün bir numaralı sebebini oluşturan kişiyi arayıp Suruç için başsağlığı dilemeleri utanç verici" mesajı ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Gürsel'in işine gazete tarafından son verildiği duyuruldu.

MİLLİYET'TEN AÇIKLAMA

Suruç'ta meydana gelen saldırıyı hatırlatan Milliyet gazetesi yayınladığı açıklamada, Kadri Gürsel'in işine son verilmesinin gerekçesini şöyle açıkladı:

"Bu vahşetin yol açtığı can kayıpları karşısında, ülkemizin büyük acısını paylaşmak, terör eylemi ve örgütünü kınamak amacıyla yabancı devlet adamlarının Türkiye'deki mevkidaşlarını arayarak taziyelerini bildirmelerine ilişkin olarak, yazarımız Sn. Ahmet Kadri Gürsel'in yaptığı yorumlar, gazetecinin etik kurallarıyla bağdaşmadığı gibi grubumuzun yayıncılık anlayışı ve sorumluluğuyla da ters düşmektedir. Birlikte çalışma ortamımızı tahrip eden bu tutumu nedeniyle Sn. Ahmet Kadri Gürsel'le yollarımız 22.07.2015 tarihi itibarıyla ayrılmıştır."

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2015, 23:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Satıcı
Satıcı - 3 yıl Önce

bir an evel sözcü gazetesine geç ve yazılarına başla.!.?

şamil kafkas
şamil kafkas - 3 yıl Önce

k. gürsel gazetecilik dersi veriyor anlayabilene ,

Van
Van - 3 yıl Önce

hay Allahina. Kurban hemde nasil utanc werici