Kadın gazetecilerden Erdoğan'a videolu cevap

Başbakan Erdoğan'ın bir kadın muhabire yönelttiği 'iki gencin aynı evde kalması ne denli acaba uygun?' sorusuna yanıt verdiler...

Kadın gazetecilerden Erdoğan'a videolu cevap

Kadın Gazeteciler Takipte Oluşumu hazırladığı videoyla, Başbakan’ın dün bir kadın muhabire yönelttiği “Kişilerin müstakil özel evlerinde bir farklı kız bir farklı genç, ikisinin aynı evde kalması ne denli acaba uygun olabilir?” sorusunu cevapladı.

- Evet.

- Bizim için uygundur.

- Münasiptir.

- Pek tabii.

"Biz, kadın basın çalışanları olarak, Başbakan'ın kendisine soru soran kadın meslektaşımızın 'ahlakını' sorgulayan tavrını, hükümetin ayrımcı kadın politikalarını kabul etmiyoruz."

Konuşanlar: Nilay Vardar, Burcu Karakaş, Elif İnce, Çiçek Tahaoğlu, Semra Pelek, Müjgan Halis, Kumru Başer, Didem Gençtürk, Eser Epözdemir, Elif Ekinci, Ayşe Arman, Beril Eski, Işıl Cinmen, Elif Akgül, Çınar Özer, Ayşegül Kahvecioğlu, Melis Apaydın, Evrim Kepenek, Eylül Akdeniz, Gülfem Karataş, Gülşah İmrek, Gülşah Karadağ, Seçil Türkkan, Olgu Kundakçı, Nihan Kulakoğlu,Sevgim Denizaltı, Çilem Hökelek, Ceren Bayar, Cihan Çelik, Çağla Ağırgöl, Tuğçe Oktay. (Bianet)

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2013, 13:53

YORUM EKLE
YORUMLAR
linda kavcıoğlu
linda kavcıoğlu - 7 yıl Önce

Başbakan madem bu kadar hevesli namus bekçìlìgìne o halde vergìsìnì aldığı belgelendirdìği Genel evlerì kapatsın orada calışmak zorunda bırakılan kadınlara ıs imkanı sağlasın..

SIRADAKİ HABER