JINHA muhabiri Filiz Zeyrek'e 15 ay hapis

Adana'da bir yürüyüşe katıldığı için yargılanan JINHA muhabiri Filiz Zeyrek'e 15 ay hapis cezası verilerek, hükmün infazı geriye bırakıldı

JINHA muhabiri Filiz Zeyrek'e 15 ay hapis

Adana'da 2013'te "Uyuşturucuya, fuhuşa, ajanlaştırmaya ve asimilasyona hayır" denilerek düzenlenen yürüyüşe katıldığı için hakkında "örgüt propagandası yapmak" suçlamasıyla dava açılan Jin Haber Ajansı (JINHA) muhabiri Filiz Zeyrek'in karar duruşması Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Duruşmaya, Zeyrek ile birlikte tutuksuz yargılanan Bilal Ak ve Mahmut Atak katılmazken sanıkların avukatları hazır bulundu.

Duruşmada mütalaa veren iddia makamı, her 3 sanığın ayrı ayrı "örgüt propagandası yapmak" ve "2911 toplantı ve gösteri yürüyüşlerine muhalefet etmek" suçlamasıyla cezalandırılmasını talep etti.

İddia makamının mütalaasına atıfta bulunan mahkeme heyeti, dosyadaki delilleri göz önünde bulundurarak Zeyrek ve diğer iki sanığa "örgüt propagandası yapmak" suçlamasıyla her birine 10'ar ay, "2911 toplantı ve gösteri yürüyüşlerine muhalefet etmek" suçlamasıyla ise 5'er ay hapis cezası ile cezalandırılmalarına karar verdi.

Mahkeme heyeti her bir sanığa verilen 15'er ay hapis cezasının hükmünün infazını geriye bıraktı.

Kaynak: DİHA

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 21:05

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER