Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy'dan Altun'a 'kınama' yanıtı

Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy, sosyal medya hesabı üzerinden Altun'un Habertürk'e yönelik sözlerine yanıt verdi

Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy'dan Altun'a 'kınama' yanıtı

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dün yayınlanan bayramlaşma videosuyla ilgili bir yazı kaleme almıştı.

Altaylı’nın aktardığına göre görüntü Anadolu Ajansı ve TRT’ye Saraydan servis edildi ve bu kurumları da “zor duruma” düşürdü.

ALTUN'DAN HABERTÜRK'E KINAMA

Twitter hesabından açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Yalan haber, karalama ve dezenformasyon ile mücadelemiz sürüyor.

Habertürk, karalama, dezenformasyon ve yalan haberden bir türlü vazgeçmiyor" dedi.

Altun, açıklamasında, "Halkımızın doğru haber alma hakkını, genel olarak medyamızın itibarını garanti altına almak için çalışacağız. Habertürk'ü kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

HABERTÜRK SUNUCUSU ERSOY'DAN YANIT

Twitter hesabından konu ile ilgili bir açıklama videosu yayımlayan Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy, “İletişim Başkanı’nın gazetecileri düzeltmek yerine bir kurumu doğrudan hedef alan açıklama yapması hakikaten şaşırtıcı. Ortada bir hata bile varsa, diyelim ki Habertürk yazarı hatalı birle yazmış olsa da, bu şunu getirir; parti içerisinde biri yanlış yaptığında - o yanlışların içeriğini söylemeyeceğim- doğrudan partiyi veya ittifakı hedef almak ne kadar makuldur?” diye konuştu.

"ALTUN’UN BU PAYLAŞIMINI BEN DE KINIYORUM”

Ersoy devamında da, “Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı’nın prestiji Türkiye’nin prestijidir. Bu prestiji korumak herkesin vazifesidir. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı’nı o yorgunlukla medya karşısına, canlı yayına çıkartmak bir kazadır, bir hatadır bence. Onu da geçiyorum. Bu, Türkiye’nin uluslararası alandaki prestiji açısından da bir sorundur. Bunu şapkamızı önümüze alıp düşünmemiz gerekirken çıkıp da bir yazarının yazdığı yazı üzerine Habertürk’ü bu şekilde itham etmenin haksızlık olduğunu düşünüyorum. Ben AK Parti’nin de böyle bir yaklaşımı olacağını düşünmüyorum. Herhalde AK Partili vekiller, bakanlar, meseleyi takip edenler fotoğrafa baktıklarında, o fotoğrafın ne ifade ettiğini objektif şekilde göreceklerdir diye düşünüyorum. Dolayısıyla Sayın Fahrettin Altun’un bu paylaşımını ben de kınıyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
iletişim bakanı değil probaganda bakanı
iletişim bakanı değil probaganda bakanı - 3 gün Önce

bunlar kraldan çok kralcılar o diyor krala bu yapılırmu bu diyor asıl sen fazla soytarılık yapma gibi rant paylaşım kavgası bunlar.ikincisi başka amaçta olabilir diğer muhalifleri susturmak için alt yapıda hazırlıyor olabilirler. mecburmuyuz bunların medyalarında bunların probagandalarını dinlemeye halk. ikincisi fikre karşı fikir olmalı yani şahıslar başka fikirler başkadır bir fikri en olmadık kişi bile söyleyebilir.erdoğanın promtersiz konuşmaması onun gerçek kişiliğini saklamasıdır çünkü onu yazan başka biri yani yönetenler başka.başka bir örnek geçen kıbrıs eski cb si mustafa akıncı demiş saraylar yaparak devletin itibarı olmaz diye on numara fikir buna mukabil fikir beyan edemeyenler adamı rumlukla suçluyor.adam rumda olabilir başka bir milletten bırak adamın kimliğini aile ilişkisini şahsiyyetini söylediği sözde haklı mı haksızmı ona cevap ver.adam yüzde yüz haklı.yani bir muhalif fikri insanlara itibar suikastı yaparak yok etmeye çalışıyorlar ama fikirler ölmez farkında değiller.başka biri yerden alır yine kullanır.

SIRADAKİ HABER