Gazetecilere akşam tahliye, gece gözaltı

'FETÖ'ye yönelik davada mahkeme tarafından tahliye kararı verilen 21 gazeteciden 13'ü hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı darbe soruşturması kapsamında yeni bir gözaltı kararı çıkardı

Gazetecilere akşam tahliye, gece gözaltı

Ayrıca 25 Ağır Ceza Mahkemesi'nin duruşma savcısı bugün tahliye kararı verilen 21 gazeteciden 8'i hakkında bir üst mahkemeye itirazda bulundu. İtirazı kabul eden İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi söz konusu 8 kişinin yakalanmasına karar verdi. 

FETÖ'ye yönelik 26'sı tutuklu 29 sanık hakkında İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada mahkeme heyeti bugün, aralarında şarkıcı Atilla Taş'ın da bulunduğu 21 sanık hakkında tahliye kararı verdi. Savcılık bir üst mahkemeye başvurarak, tahliye kararı verilen sanıklardan; Ahmet Memiş, Bayram Kaya, Cemal Azmi Kalyoncu, Cuma Ulus, Habip Güler, Halil İbrahim Balta, Hanım Büşra Erdal ve Muhammed Said Kuloğlu hakkında itirazda bulundu. İtirazı kabul eden bir üst mahkeme olan İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi söz konusu 8 sanık hakkında yakalama emri çıkarılmasına karar verdi. 

13 KİŞİ HAKKINDA DARBEYE TEŞEBBÜS SORUŞTURMASI KAPSAMINDA GÖZALTI KARARI ÇIKARILDI 

Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bugün haklarında tahliye kararı verilen 21 gazeteciden 13'ü hakkında ise darbeye teşebbüs suçundan yeni bir gözaltı kararı verdi. Söz konusu isimler şöyle; Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Yakup Çetin, Bünyamin Köseli, Cihan Acar, Abdullah Kılıç, Oğuz Usluer, Ali Akkuş, Atilla Taş, Hüseyin Aydın, Murat Aksoy, Mustafa Erkan Acar, Seyid Kılıç ve Yetkin Yıldız... Başsavcılığın talebi üzerine bu isimler hakkında, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" ve "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçlarından gözaltına alınmasına karar verildi. 

Tahliye kararından sonra Silivri Cezaevi önünde bekleyen yakınları güvenlik gerekçesiyle cezaevi önünden uzaklaştırıldı. Aileler Jandarmanın yoğun güvenlik önlemi altında kapının yaklaşık 1 kilometre uzağına gönderildi. Ailelerin bekleyişi ise sürüyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 20:29

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER