Fatih Portakal’ın yerine geçecek isim belli oldu

Fatih Portakal'ın istifası ardından FOX TV Ana Haber Bülteni’ni Selçuk Tepeli’nin sunacağı iddia edildi

Fatih Portakal’ın yerine geçecek isim belli oldu

Emekli olmaya karar veren Fatih Portakal'ın FOX Ana Haber ile yollarını ayırdığını önce FOX yönetimi yazılı bir açıklama ile duyurdu. Ardından Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Portakal, kanalına teşekkür etti.

FOX'ta Fatih Portakal'dan boşalan ana haber koltuğuna kimin oturacağı merak konusuydu.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak Fox Ana Haberi kimin sunacağını açıkladı.

"Az önce FOX Haber’in başarılı Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’le konuştum, “Fatih Portakal’ın yerine ana haber bültenini artık Selçuk Tepeli sunacak” dedi."

SELÇUK TEPELİ KİMDİR?

1974 doğumlu olduğu bilinen Tepeli, şu an 46 yaşında. Aynı zamanda Selçuk Tepeli nerelidir sorusuna da yanıt aranıyor. Selçuk Tepeli nereli hakkında net bir bilgi bulunmasa da ünlü ismin İstanbul doğumlu olduğu biliniyor. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Selçuk Tepeli, Fransa’da Avrupa Birliği ve yazılı basın yönetimi üstüne yüksek lisans yaptı. Habertürk’ün eski genel yayın yönetmeni olduğu bilinen Selçuk Tepeli; İngilizce, Fransızca ve İspanyolca biliyor.

Selçuk Tepeli daha önce Aktüel Dergisi, Newsweek Dergisi yayın yönetmenliği ve Habertürk yayın danışmanlığı, Habertürk Gazetesi haftasonu ekleri yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. Habertürk TV’de Ceyda Karan ile Eksen isimli programı yapan Selçuk Tepeli, Fatih Altaylı’nın görevini bırakmasının ardından Habertürk TV genel yayın yönetmenliği görevini de sürdürdü. Selçuk Tepeli’nin 2020 yılının ocak ayında Habertürk’ten istifa ettiği biliniyordu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2020, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER