Ermeni Televizyonu Luys yayınına Noel Bayramı’nda başladı

Feriköy Surp Vartanants ve Kumkapı Meryem Ana kiliselerinden canlı yayınla ilk yayını yapan Luys TV, 30 gün içinde resmi yayınına başlayacak

Ermeni Televizyonu Luys yayınına Noel Bayramı’nda başladı

Bugün Ermeni Kilisesi takvimine göre Kutsal Doğuş - Noel Bayramı.

Türkiye'nin ilk Ermeni televizyonu Luys TV yayın hayatına iki kiliseden özel bir yayınla başladı.

Ermeni Kilisesi takvimine göre Kutsal Doğuş - Noel Bayramı olarak kutlanan 6 Ocak'ta yayına başlayan Luys TV'nin ve Luys Medya Yönetim Kurulu Üyesi Harutyun Kural, "Doğuş bayramıyla birlikte Luys TV de doğdu" diyor.

Bugün Feriköy Surp Vartanants ve Kumkapı Meryem Ana kiliselerinden canlı yayınla ilk yayını yapan Luys TV, 30 gün içinde resmi yayınına başlayacak.

Bianet’ten Ayşegül Özbek’in haberine göre Harutyun Kural, 15 günde bir yayımlanan Luys aktüel magazin gazetesinin ardından yayına başlayan Ermeni televizyonunun Türkiye'de bir ilk olduğunu söylüyor:

"Bugün bir açılış yaptık. Bundan sonra Ermenice ve Türkçe olarak HD kalitesinde, televizyonlardan dünyaya yayın yapacağız.

"Aynı zamanda cep telefonları ve tabletlerden de internetin bağlı bulunduğu tüm cihazlardan takip edilebilecek."

BABASININ HAYALİ

"Babam Aram Kuran 35 senelik gazeteci, babamın bir projesiydi bu. Bunu Ermeni toplumu için bir açık, ihtiyaç olarak görüyordu. Biz de bu hayali gerçekleştirdik.

"Sabah 8.00'de, öğlen 12.00'de ve akşam 19.00'da üç kere olmak üzere haber bülteni yayınlayacağız. Ermenice ve Türkçe. Ulusal haberler yanında Ermeni toplumunu ilgilendiren haberler de olacak. Sanat, kültür, spor sağlık, ekonomi, siyaset gibi programlar da olacak.

"Bunun yanında tartışma programlarıyla özel canlı yayınlar da yayın akışının içinde. Bugün gibi Ermeni toplumu için özel günlerde, bayramlarda da özel yayınlar yapacağız."

Kaynak: Bianet

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
ERMENi KARDESLERiMiZE SELAM
ERMENi KARDESLERiMiZE SELAM - 2 yıl Önce

Her seyden evvel bir müslüman olarak bu güzel habere co sevindim. Bir Kürt ve Turkiyeli olarak sozknusu bu yayinlarin dahada genislenmesini ve Rum, ve Asuri gibi azinlik Hristiyan kardeslerimizin de ayni haklara kavusmasini diliyorum

SIRADAKİ HABER