Ergun Babahan Gülen Cemaat’inden özür diledi

Attığı tweet yüzünden işinden olmuştu…

Ergun Babahan Gülen Cemaat’inden özür diledi

Star yazarı Ergun Babahan, Fenerbahçe-Galatasaray maçından sonra Twitter hesabına yazdığı "Bu kupa Amerika'ya girsin" sözlerinden sonra Fethullah Gülen Cemaati’nden büyük tepki almıştı. Bir süre sonra tepki alan tweet'lerini silen ve yanlış anlaşıldığını açıklayan Babahan'a bir darbe de Cemaatin yayınlarından Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş'ten gelmişti. Keneş, Twitter'dan yaptığı şu açıklamayla Babahan'ın gazeteyle ilişiğinin kesildiğini duyurmuştu: "Sevgili arkadaşlar Babahan'in TZ'de haftada 2 yazısı yayınlanıyordu... Artık TZ tarihinde kötü bir hatıra olarak kalacağını deklere ediyorum". Babahan'ın Star gazetesinden de atılması için yoğun bir propaganda kampanyası başlatılmıştı. (İlgili haber burada >>>)

 

ERGUN BABAHAN GÜLEN CEMAATİNDEN ÖZÜR DİLEMEK ZORUNDA BIRAKILDI

Star yazarı Ergun Babahan, Fenerbahçe-Galatasaray maçının hemen ardından attığı "Bu kupa Amerika'ya girsin" tweet'i nedeniyle abartılı övgülerle dolu bir özür dilemek zorunda kaldı.

 

İşte Babahan'ın özür metni: "Cumartesi akşamı, hem stadyuma girerken hem de çıkışta polisin biber gazı saldırısına maruz kaldım. Yanımda 6 yaşındaki oğlum da vardı ve gerçekten büyük bir panik yaşadı. Şampiyonluğun kaybının ardından yaşadığım bu olay ve tribün psikolojisi sonucu, kastımı aşan ve meramımı yanlış ifade etmeme neden olan birkaç tweet attım.

 

Cemaatin hizmetlerini bilen ve takdir eden biriyim. Şahsen tanıdığım Hocaefendi'ye böyle bir kötü ifade kullanmayacağımı Hizmet içindeki dostlarım da bilir. Yine de bir çoğunu kırdığımın ve incittiğimin farkındayım. Bugüne kadar sadece dostluklarını gördüğüm Hizmet'in mensuplarından ve Hocaefendi'den kastımı aşan bu sözler nedeniyle özür dilerim."

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 18:03

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
tunay
tunay - 6 yıl Önce

...onurlu bir davranış alkışlıyorum

SIRADAKİ HABER