“Enis Berberoğlu’nun kızı Ekrem Dumanlı’nın gelini” mi?

Akit Gazetesi’ndeki iddiaya yönelik açıklama geldi

“Enis Berberoğlu’nun kızı Ekrem Dumanlı’nın gelini” mi?

Ak Parti’ye yakın radikal İslamcı Akit gazetesi yazarı Nurettin Veren, tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun kızının Fethullah Gülen Grubu’nun önemli isimlerinden Ekrem Dumanlı’nın gelini olduğunu yazdı.

Sosyal medya trolleri tarafından yayılan yalanı köşesine taşıyan Veren'in hatası gün içinde anlaşılınca Akit'in internet sitesindeki yazıda ilgili bölüm çıkartıldı. Ancak söz konusu yalan ifadeler gazetenin bugünkü sayısında ve birçok medya sitesinde olduğu gibi yer aldı.

Nurettin Veren şöyle yazmıştı: "Peki Enis Berberoğlu'nun kızı kimdir? Ekrem Dumanlı'nın gelini. Bu gelin hanım Büyükada'da ne yaparken yakalandı? Yabancı avukatlarla provakasyon toplantısı yaparken”

BERBEROĞLU'NUN AVUKATINDAN AKİT'E İHTAR

Söz konusu yazı üzerine Zeynep Dilara Berberoğlu'nun avukatı Yiğit Acar, Akit Gazetesi'ne bir tekzip metni göndererek gerçeklikle ilgisi olmayan iddianın düzeltilmesini istedi.

Zeynep Dilara Berberoğlu'nun bugüne kadar hiç evlenmediği, bekar olduğu, ne Ekrem Dumanlı'nın çocuğunu, ne Ekrem Dumanlı'yı tanımış ve biraraya gelmiş olmadığını hatırlatılan tekzip metni şöyle:

10 Ağustos 2017 tarihli sayınızın Nurettin Veren'e ait köşe yazısında, müvekkilim Zeynep Dilara Berberoğlu'na yönelik hakaret ve iftira içerikli cümleler yer almaktadır.

Sayın Veren köşesinde maddi gerçekten tamamen uzak, görünür gerçeklikle hiçbir ilgisi olmayan ve biçim-içerik dengesi de gözetilmeden müvekkilimin kişilik haklarını maddi ve manevi zarara uğratacak bir fiilde bulunmuştur.

Avukatlık mesleğini icra eden 28 yaşında medeni hali bekar olan bir hanımefendiye ilişkin, akıl ve terbiye dışı iddialara yönelik şunu vurgulamak zaruridir:

Zeynep Dilara Berberoğlu bugüne kadar hiç evlenmemiştir, medeni hali bekardır.

Hayatında bırakın Ekrem Dumanlı'nın çocuğunu, ne Ekrem Dumanlı'yı tanımış, ne tanışmış, ne de biraraya gelmiştir.

Ekrem Dumanlı'nın adını dahi ancak geçen ay duymuştur, kim olduğunu bendeniz avukatından öğrenmiştir.

Zeynep Dilara Berberoğlu mesleğini başarıyla icra eden iyi eğitim almış bir avukattır. Hayatında tek bir soruşturmaya dahi muhatap olmamış, ne Mahkeme ne Hakimlik ne Cumhuriyet Savcılığı huzurunda, ne de kolluk marifetinde -tanık olarak bile- "ifade" dahi vermemiştir.

Müvekkilim Adalet Bakanlığı'ndan da teyit edilebileceği üzerine mesleğine başarıyla devam eden ve hakkında hiçbir adli soruşturma hiçbir dönemde gerçekleşmemiş bir avukattır.

Yazarın "aile", "evlat", "vicdan" gibi kavramlara önem verip vermediğini ya da bir suç kastı olup olmadığını bilmemekle birlikte, işlediği fiile ilişkin hukuki ve cezai sorumluluğuna dair sair haklarımız saklı kalmak üzere sizi gereğinin icrası için bilgilendirmeyi görev kabul ederim.

Sayın Nurettin Veren gibi tecrübeli bir yazarın, bu kadar yanlış bilgiyi bir araya nasıl getirebildiğini anlamakta zorlanırken, bir sonraki yazısında yine köşesinden kamuoyuna doğru bilgileri iletmesi saygıyla arz ve talep ederim.

Zeynep Dilara Berberoğlu Vekili Av. Yiğit ACAR

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 11:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şekif şikaki
Şekif şikaki - 12 ay Önce

Bunlarda din, iman, ahlak, dürüstlük gibi ulvî değerler pazarda işporta tezgahinda haraç mezat satılır-alınır şeylerdir. Bunların yuzu kızarmaz cunku yüzler yoktur.