DİHA: Antep'teki patlamayı geçen muhabirimiz Yılmaz gözaltında

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen bombalı saldırıyı ilk olarak geçen DİHA muhabiri Mehmet Hakkı Yılmaz'ın gözaltına alındığı bildirildi

DİHA: Antep'teki patlamayı geçen muhabirimiz Yılmaz gözaltında
Antep’te Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı saldırı anında olay yerine giden ilk gazeteci olan Dicle Haber Ajansı (DİHA) muhabiri Mehmet Hakkı Yılmaz'ın gözaltında olduğu kabul edildi.

Patlamayı kamuoyuna ilk duyuran DİHA muhabiri ile haberi aktarmasından sonra bağlantı kopmuştu. Patlama haberini "Son dakika" geçtikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan DİHA Muhabiri Yılmaz'ın gözaltına alındığı emniyet yetkilileri tarafından kabul edildi.

Dicle Haber Ajansı'nın avukatlarına önce bilgi vermeyen ve ısrarlar üzerine daha sonra gözaltına alındığı kabul edilen muhabirimiz Yılmaz, İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi'nde tutuluyor.

EV ARKADAŞI DA GÖZALTINDA

Antep’te sabah saatlerinde Emniyet Müdürlüğü'ne dönük bombalı saldırı haberini takip ettiği sırada gözaltına alınan DİHA muhabiri Mehmet Hakkı Yılmaz'ın merkez Şahinbey ilçesi Güneykent Mahallesi'ndeki evine polisler baskın düzenledi. 

Yılmaz'ın ev arkadaşı üniversite öğrencisi Cahit Özbek polisler tarafından darp edilerek gözaltına alındı. 

Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen Özbek, TEM Şube'ye götürüldü.


(Kaynak: DİHA)

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2016, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER