Devlete "Sen kimsin la" diyen Flash TV spikerine soruşturma

Flash TV Ana Haber Bülteni sunucusu Mustafa Yenigün'e devlete "Sen kimsin la, sen nesin?" sözlerinden dolayı soruşturma başlatıldı

Devlete "Sen kimsin la" diyen Flash TV spikerine soruşturma
Flash TV Ana Haber Bülteni sunucusu Mustafa Yenigün'e geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Rize'nin Çamlıhemşin ilçesindeki Yeşil Yol eylemine canlı yayında yaptığı yorum sebebiyle soruşturma açıldı.

Mustafa Yenigün'e sunduğu haberde sarf ettiği "Havva Ana gibi benim de sana soru sormaya hakkım var ey devlet. Hem de kendi şivemle. Sen kimsin la, sen nesin?" sözler nedeniyle soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
 
Posta gazetesinin haberine göre; Flash TV Ana Haber Bülteni sunucusu Mustafa Yenigün, Havva Ana'nın tepkisini ekrana getirdikten sonra yaptığı yorumda, bu proje ve santral yapımı gibi diğer projelerin bölgeye, bölge insanına zarar verdiğini söyledi.
 
Ardından kendisinin de Karadenizli olduğunu hatırlatıp, babasını kanserden kaybettiğini sözlerine ekleyen sunucunun kendi şivesiyle devlete "Sen kimsin la, sen nesin?" demesi sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girmişti.

Fotoğraf: Yalçın Çakır
Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2016, 22:29

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER