Demirtaş, HDP'nin RTÜK üyeliği için adayını açıkladı

HDP Eş Genel Başkanı, 'Görünen o ki AKP el altından MHP'yi destekleyerek, RTÜK üyeliğini MHP'ye armağan etmek istiyor' dedi, kendi adaylarının kim olduğunu da söyledi

Demirtaş, HDP'nin RTÜK üyeliği için adayını açıkladı

7 Haziran Genel Seçimleri'nden sonra Meclis'teki sayısal çoğunluğunu kaybeden AKP'nin RTÜK'teki üyesinin yerini MHP ya da HDP'li bir üye alacak. Ancak iki partinin eşit sayıda milletvekili çıkarması Meclis'te krize de yol açtı. HDP ise adayını açıkladı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, muhtemel adaylarının Filiz Koçali olduğunu söyledi.

Demirtaş'ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"Bugüne kadar ki uygulamalara bakarak ifade ediyoruz. Sandalye sayısında eşitlik olursa kurayla belirleniyor. Fakat Meclis Başkanlığı kendi görüşüne de aykırı şekilde bizim HDP'nin desteğini açıklamıştı. Ama ne hikmetse kendi görüşünü inkar eden yaklaşım ortaya koydu. Biz kura çekerek bizim yada MHP'nin de olabilirdi. Ama görünen o ki AKP el altından MHP'yi destekleyerek, RTÜK üyeliğini MHP'ye armağan etmek istiyor.

Biz daha çok daha önce partimizde üst düzey görevler de yapmış, uzun basın deneyimi olan sayın Filiz Koçali'yi aday göstermeyi düşünüyoruz."

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 14:32
YORUM EKLE