Darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında yayın yasağı

RTÜK, darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında, şüpheli ifadeleri ve gizli tanık beyanlarına ilişkin yayın yasağı getirdi

Darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında yayın yasağı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 15 Temmuz darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında, 'şüpheli ifadeleri' ve 'gizli tanık beyanları'na ilişkin yayın yasağı getirdi.

RTÜK’ten yapılan yazılı açıklamada, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Gülen Grubu'nun darbe girişimine ilişkin yürüttüğü soruşturmaya yönelik talebi ile İzmir 7. Sulh Ceza Hakimliği’nce yayın yasağı kararı alındığı belirtildi.

Mahkemenin kararında, darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, son zamanlarda bazı basın kuruluşlarında, soruşturmada yer alan gizli belgeleri ve tanık beyanlarının ifşa edildiği haberlere rastlandığına dikkat çekildi.

Açıklamada, “şüpheli ifadeleri ve gizli tanık beyanlarının yayınlanmasına, soruşturma tamamlanıncaya kadar yazılı ve görsel basın, sosyal medya ile internette faaliyet gösteren medyada bu konuda haber ve röportajlara yer verilmesine yasak getirildiği” kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2016, 12:18

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER