Cumhuriyet gazetesinin önünde Paris katliamcılarına destek sloganları

Gazete İslamcıların hedefinde

Cumhuriyet gazetesinin önünde Paris katliamcılarına destek sloganları

Charlie Hebdo’nun yeni sayısından bir seçki yayımladığı için İslamcıların hedefi olan Cumhuriyet gazetesinin önünde katliamı düzenleyen Kouachi kardeşlere destek sloganları atıldı.

Dün geceden beri hareketli saatlerin yaşandığı gazetenin civarında, gün boyunca protesto amaçlı olarak farklı zamanlarda gelen toplam üç kişi gözaltına alınırken, akşam saatlerinde sosyal medyadan örgütlendiği düşünülen bir grup gazetenin önüne yürümek istedi. diken.com'daki habere göre, polis barikatı önünde Charlie Hebdo katliamını gerçekleştiren kardeşlere destek veren grup, “Kouachi kardeşler onurumuzdur” sloganı attı.

CUMHURİYET GAZETESİ HESAP VERECEK’

CNN Türk’ten Ezgi Cankurtan’ın aktardığı bilgiye göre grup yaptığı açıklamada da “Kouachi kardeşleri sonuna kadar destekliyoruz” ifadelerini kullanırken, “Cumhuriyet gazetesi hesap verecek” sloganı da atıldı.

KAPAĞI YAYIMLAMADILAR

Gün boyunca Yeni Şafak ve Yeni Akit başta olmak üzere aşırı muhafazakar yayın organları tarafından hedef gösterilen Cumhuriyet gazetesi, Charlie Hebdo seçkisinde Muhammed peygamberin tasvir edildiği kapağa yer vermemişti.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2015, 21:09

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER