Cemile Bayraktar hedef gösterdi Hürriyet'i bastılar!

İstanbul'da Hürriyet gazetesi merkezi basıldı

Cemile Bayraktar hedef gösterdi Hürriyet'i bastılar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ATV canlı yayınında Dağlıca saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamaları “Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dağlıca açıklaması: ‘400 milletvekili alınsaydı bunlar olmazdı’ “ başlığıyla Twitter'dan paylaşan Hürriyet Gazetesi'ne baskın düzenlendi. Tekbir getirerek binaya giren saldırganlar katlara girerek malzemeleri parçaladı.

Radikal gazetesi yazarı Ezgi Başaran, Twitter hesabından, tekbir getiren 200 kişilik bir grubun Hürriyet’e saldırdığını, ana kapıyı darp edip zemin kattaki bilgisayarlara da zarar verdiklerini açıkladı.Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak Gazetesi yazarı Cemile Bayraktar, Erdoğan’ın konuşmasını haberleştiren Hürriyet gazetesinin Twitter’da kullandığa haber başlığını ‘habercilik değil, terör destekçiliği’ sözleriyle eleştirmiş ve ‘yarın gidip Hürriyet’in önünde gösteri yapılmalı. Yeter artık yalan haber ve terör yandaşlığına’ diyerek Hürriyet’i hedef göstermişti.

Cemile Bayraktar’ın attığı tweetler şöyle:NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan canlı yayında Dağlıca'daki saldırıyla ilgili açıklamalar yapmıştı.

Erdoğan son zamanlarda artan çatışma durumuna ilişkin olarak "400'ü bir siyasi parti yakalamış olsaydı bugün durum farklı olurdu" ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan, "400 vekil verin, bu iş huzur içinde çözülsün" sözlerinin bugünkü çatışmalı ortama geçilmesinde etkili olduğu iddialarına şu yanıtı vermişti:

"400 hedefini gösterme, aslında yeni anayasanın inşası noktasında, böyle bir hedefi hangi parti alırsa alsın, yeni anayasayı kurabilirsin ve bu yeni anayasayla birlikte de yeni Türkiye adımını rahatlıkla atabilmeye yönelik bir hedeftir bu. 400 vekili alabilecek veya bir anayasayı inşa edebilecek sayıyı bir siyasi parti yakalasaydı, durum bugün çok farklı olurdu. Her şeyden önce bir yeni Türkiye adımını atmak için böyle bir şey çok önemliydi. Malum siyasi parti, terör örgütünü arkasına almak suretiyle oy devşiriyor. Bunu kendileri de açık açık söylüyorlar. Biz sırtımızı YPG'ye, PYD'ye, PKK'ya dayıyoruz, dediler. Eş Genel Başkan söylüyor bunu. Bunun söylendiği bir Türkiye'de bunlarla parlamenter demokrasiyi nasıl yaşayacaksınız, nasıl huzur ortamını inşa edeceksiniz? Tabi ki hükümet ve güvenlik güçleri ellerinden geleni yapacaklar. Bunları milletimiz takdir ediyor. Milletimiz notunu veriyor. Bunlar kandan besleniyor zaten."

İNKAR EDERKEN ONAYLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamalar sosyal medyada ve ardından bazı haber kaynaklarında '400 milletvekili alınsaydı bunlar olmazdı' şeklinde haber yapılınca program esnasında düzeltme yapmaya çalıştı ancak "Tabii böyle terör olaylarını da minimize edecek bir açıklamaydı" diyerek '400 milletvekili alınsaydı bunlar olmazdı' sözünü onaylamış oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu değerlendirmeyi yaptı:

"Bu ahlaksızlığın daniskasıdır. Acaba burada nasıl bir rant elde edebiliriz bunun derdindeler. Paralel yapının geçmişini bilirim. O zamanlar çok farklıydılar. Bunlar Batı devletlerine Türkiye'yi şikayet edecek kadar alçalmışlardır. Bunlar için şehit cenazeleri sadece propagandanın bir parçası. Üzüntü ve kızgınlıkla izliyorum. Bizim 400 milletvekili dediğimiz olay, yeni Anayasa ve yeni Türkiye için bir açıklamaydı. Tabii böyle terör olaylarını da minimize edecek bir açıklamaydı."

(Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 00:21

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 5 yıl Önce

ayni zamanda savas kiskirticisi da olan cemile bayraktar, hala twitter`da hedef göstermeye devam ediyor. bu ülkenin savcilari nerede?

mert
mert - 5 yıl Önce

bu kadin, yani cemile bayraktar yikama yaglama konusunda uzmandir. simdi de provakatörlüge basladi.

SIRADAKİ HABER