Can Dündar: Özgür Gündem'e nöbete gidiyorum

Özgür Gündem Gazetesi Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenleri Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu'nun tutuklanmasının ardından bugün nöbeti Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar devralacak

Can Dündar:  Özgür Gündem'e nöbete gidiyorum
Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak amacıyla gazeteci, yazar ve aydınların başlatmış olduğu "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına destek veren Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu ve Gazeteci Ahmet Nesin'in tutuklanmasının ardından dayanışma desteklerle büyüyor. 

3 Nöbetçi Genel Yayın Yönetmeni'nin tutuklanması üzerine yarınki nöbeti Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar devralacak. 

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü gününde başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmeni" kampanyasına şimdiye kadar 49 kişi destek verirken, bunların 39'u hakkında soruşturma başlatıldı. Açılan bu soruşturmaların 6'sı takipsizlik ile sonuçlanırken, açılan 6 soruşturma davaya dönüştü ve son olarak da kampanya katıldıkları için Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, gazeteci- yazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önderoğlu tutuklandı.

Can Dündar, Twitter'dan yaptığı açıklamada “Madem dayanışma suç. Madem fikir kelepçeleniyor. Gün, birlik günüdür. Özgür Gündem'e nöbete gidiyorum. "Suç"a ortak olmaya. Dayanışmaya” mesajı verdi.
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 18:21
YORUM EKLE