Bild: Türkler kızgın, çok kızgın

Bild gazetesi, Almanya Dışişleri Bakanı Walter Steinmeier'ın Türkiye ziyaretini değerlendirdi

Bild: Türkler kızgın, çok kızgın

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier'ın Türkiye ziyaretini değerlendiren Bild gazetesi, ziyaretin dostluk havasından uzak geçtiği yorumunda bulundu.

Gazete "Türkler kızgın. Çok kızgın" ifadelerini kullandı. "Bir dostu ziyaret farklıdır. Çok farklı" ifadelerini kullanan gazete, Steinmeier'in soğuk karşılandığı, "Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier Ankara'da ancak efsanevi Türk misafirperverliği pek hissedilmedi" yorumunda bulundu.

Steinmeier'ın resmi temaslarında kullandığı makam aracına Alman bayrağının uygun parça olmadığı gerekçesiyle takılamadığına da değinen Bild gazetesi, "Yapılanların verdiği mesaj çok açık: Türkler kızgın. Çok kızgın" diye yazdı.

'SOĞUKLUK HAVALİMANINDA BAŞLADI'

Hürriyet'in haberine göre, Steinmeier'ın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmesini, "Çok kolay bir görüşme olmadı" diye yorumlamasını aktaran Bild, soğukluğun Steinmeier'in havalimanında karşılanmasında başlandığını yazdı.

'KIRMIZI HALI YOK, ÜST DÜZEY KARŞILAMA YOK'

Steinmeier'ın karşılanmasında kırmızı halı olmadığına ve üst düzey karşılama gerçekleştirilmediğine dikkat çeken gazete, Alman bakanın makam aracının da uçağa yaklaşmasına müsaade edilmediğine, Steinmeier ve ekibinin önce otobüsle götürüldüğüne yazdı.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2016, 16:07

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER