Balçiçek İlter, Habertürk'ten ayrıldı: İnandığım doğrular bir bir yanlış çıkmaya başladı

Gazeteci Balçiçek İlter, 'Karşıt Görüş' programını hazırlayıp sunduğu Habertürk TV'ye veda etti

Balçiçek İlter, Habertürk'ten ayrıldı: İnandığım doğrular bir bir yanlış çıkmaya başladı

Star TV'ye transfer olduğunu açıklayan İlter, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda "Haber zorlaştı, doğru cümleleri söylemek imkansız hale geldi, meslektaşlar içeri alındı, inandığım savunduğum doğrular bir bir yanlış çıkmaya başladı. Ardından kendi kendini sorgulama, işine heyecan duymama, nefes alamama hissi geldi. Diyorum ya yol bitti" ifadesini kullandı.

Instagram hesabından açıklama yapan İlter şu ifadeleri kullandı:

"Gazeteciliğe adım attığımda 17 yaşındaydım. Dinç Bilgin ve Ercan Arıklı gibi iki özel insanla çalıştım. Dinç Bilgin'in gazetecilik heyecanına ortak olan ve o koşuşturmaya katılabilen şanslılardanım. Genç yaşta grup koordinatörü, Ankara temsilcisi oldum. 7 yıl Başkent'te yaşadım, siyaseti kokladım, Meclis koridorlarında koşturdum.

Ardından Ciner grubuyla tanıştım. Yine iki özel insan Turgay Ciner ve Kenan Tekdağ. 29 yaşımda Sabah Gazetesi'nin ilk kadın yazıişleri müdürü oluvermiştim. Turgay Bey ilk toplantıda 'Gazeteleri iyi insanlar yapsınlar, her şeyden önce iyi olun demişti' canla başla sarılmıştım işime. Ardından yine aynı grupla Habertürk ve ekran macerası.

Sevgili Kenan Bey adeta zorla stüdyoya itti beni, kapıyı kilitleyip, dışarıda bekledi. Ekranda konuk bile olmayı sevmeyen bana 'Sende ekran ışığı var' dedi, 'Çok iyi olacağını biliyorum'. Önce marka haline gelen 'Sözsende' ardından 'Karşıt Görüş' ve 'Memleketin Hali' programı derken. Yine Kenan Tekdağ, 'Ana haberimizi sun, yaparsın' dedi. Prompter okumayı da orada öğrendim yani. Uzun lafın kısası yaklaşık 27 yıldır haberin içindeyim. Röportajlar, köşe yazıları, gelip geçen genel müdürler derken yol aniden bitiverdi.

"İNANDIĞIM SAVUNDUĞUM DOĞRULAR BİR BİR YANLIŞ ÇIKMAYA BAŞLADI"

"Haber zorlaştı, doğru cümleleri söylemek imkansız hale geldi, meslektaşlar içeri alındı, inandığım savunduğum doğrular bir bir yanlış çıkmaya başladı. Ardından kendi kendini sorgulama, işine heyecan duymama, nefes alamama hissi geldi. Diyorum ya yol bitti.

Tekrar derin bir nefes alıp baştan başlayabilmek için radikal bir karar gerekiyordu, sanırım aldım. Uzun zamandır bana adeta ev olan Ciner grubundan izin istedim. @haberturktv @haberturk macerasında güzel işler de yaptık, sürçü lisan da ettik, hatasıyla sevabıyla onca yıl canlı yayın, köşe yazıları derken şimdi @startv de yepyeni bir maceraya atılıyorum, Allah utandırmasın. Yöneticilik dönemlerimde de çok önem verdiğim 3. Sayfa haberlerinin içinde olacağım, memkeketin siyaset dışı haberlerinde her gün 16.00-19.00 arası @olayyeristartv programıyla karşınızdayım. Hadi bakalım,başlayalım, sonrasına hep beraber bakarız."

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2017, 16:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat
Sedat - 3 yıl Önce

Aynı b.kun laciverti olan bir kanala gecerek inandiklarini savunacakmis

Vino
Vino - 3 yıl Önce

utanmaz kadın, inandığı doğrular yanlış çıkmış. hani üzerine işendiğini iddia eden kabataş yalancısını allayıp pullayan yalancı. ne demişti "şiddet gördüğüne ikna oldum" Allah senin belanı versin. belki senin ve o utanmaz elif çakar yüzünden toplum bir birine girecek, çatışmalar çıkacak, masum insanlar ölecekti.
Allah belanı versin. inşAllah sen de çocuklarından bulasın.

murat
murat - 3 yıl Önce

kesin alacağı parada anlaşamamıştır.bizler senin gibilerin çiğerini biliyoruz.

ayhan
ayhan - 3 yıl Önce

habertürk ile star tv arasında ki fark, sizi doğruları özgürce dile getirecek kadar var mı?

fermandarov
fermandarov - 3 yıl Önce

bu ulekede gercek habermi ?
star cokmu gercek ?
benim bildigim iktidardan en yağli maaşi alan bir kurum star tv iktidarin televizyon kanali.
herhalde haberturk iktidari bu aralar aksatmaya başlamiş durumda ilter hanim dayanamadi bu baskiya o yuzden ayrilmiştir kesin.
fatih portakal gibilerinede fazla guvenip inanmayin sadece tirşikçilik yapiyorlar. hicbirzaman herhangi bir grev veya gazeteciler ve basin ozgurlugu adina ayakta durmadilar. hep uzaktan eleştirel bir yaklaşimla devam ettiler sessiz kaldilar.
tv lerde show yaptilar ama birgun bile ezilenle ayni safta olmadilar.

SIRADAKİ HABER