Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'dan Cumhuriyet'e destek mektubu

Cumhuriyet'e destek yağdı

Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'dan Cumhuriyet'e destek mektubu

Cumhuriyet Gazetesi yöneteci ve yazarlarının gözaltına alınması sonrasında Cumhuriyet'e destek yağdı.
 
STK'ler, siyasi partiler ve yurttaşlardan büyük destek gören Cumhuriyet'e bir destek de Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nden geldi.
 
Özgür Gündem soruşturması kapsamında tutuklanan Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nden Cumhuriyet'e destek mektubu gönderdi.
 
Aslı Erdoğan’ın mektubu:
 
Merhaba,
 
Dün gece son haber bülteninde Diyarbakır'daki tutuklamaları dinledik,  güne Cumhuriyet baskınıyla başladık! Aydın Engin'in polisçe götürülüşünü izledim. Önce derin bir utançla... Turhan Günay da gözaltındaymış! Ne 12 Mart, ne 12 Eylül böylesine pervasızca hukuğu ayaklar altına almamış gazetecilere, yazarlara diş bilememişti! "Biz bir polis devletiyiz!" diyebilmek adına her şeyi ve herkesi hiçe sayıyorlar. Yüzlerce yılın kanıyla oluşmuş bütün değerleri: Demokrasi, insan hakları, fikir ve ifade özgürlüğü, hepsinden öte yaşam hakkı!
 
Türkiye bir "Amok koşusunda", son hızla kendi mahvına doğru koşuyor... Cumhuriyet'in tüm yazarlarına ve çalışanlarına çok selamlar, yanınızdayız.
 
Sevgilerimle Aslı Erdoğan
 
***
 
Necmiye Alpay’ın mektubu:
 
Sevgili Nöbetçiler,
 
Cumhuriyetçi arkadaşlara çok geçmiş olsun, doğrusu 'beklenen'i aşan bir hamleydi.Aydın Engin ameliyat geçireli çok olmamıştı vb. Ama doğrusu yazıları ve gazetenin genel hali son zamanların yüz aklarındandır, selam olsun onlara...
 
Ve elbette her zamanki gibi, sizlere. Kışanak ve Fırat Anlı'nın Kandıra'ya götürüldüğünü duyduk. Onlara da selamlar, sevgiler
 
Necmiye Alpay
 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 09:40

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER