‘Ahmet Altan dürüstse bu üçlü protokolü bassın’

Hasip Kaplan Taraf'tan Ahmet Altan'ın sözleri okununca çileden çıktı...

Habertürk ekranlarında Didem Arslan Yılmaz'ın sorularını yanıtlayan BDP milletvekili Hasip Kaplan canlı yayında Taraf gazetesi ve Ahmet Altan'ı topa tuttu.

Didem Arslan'ın Ahmet Altan'ın bugünkü yazısından yaptığı alıntı üzerine söz alan Hasip Kaplan, Taraf'a ve Ahmet Altan'a 'yüreğiniz ve vicdanınız yetiyorsa Öcalan'la mutabık kalınan bu üçlü protokolü yayınlayın' dedi. Bazı Taraf çalışanlarının KCK operasyonlarının hazırlanma ve uygulanma süreçlerinde yer aldığını iddia eden Kaplan, isim vermeden Emre Uslu'yu işaret etti.

Taraf
'ın Kürtlere karşı zalimden ve güçlüden yana olduğunu kaydeden BDP'li vekil "Kürtlere saldırmak kolaydır, mazlumlara saldırmak kolaydır. Bu zor günlerde gerçeklerin yanında yer alanlar belli olur." dedi.

"Ahmet Altan önce bu bilgileri kimden aldığını bir açıklasın bakalım. Yanındaki bazı polis uzmanı geçinen kişiler istihbarattan aldığı yalan yanlış bilgilerle bu tür şeyler yazıyorlar. Bizim aldığımız bilgiler böyle değil. Mutabakat sağlanmıştır o görüşmelerde. Ahmet Altan ve Taraf gazetesi eğer dürüstse, vicdanlıysa, yürekliyse, insansa bu üçlü protokolü gazetesinde bassın. Biraz gerçekçi ve vicdanlı olmak gerek. Böyle günlerde BDP'ye saldırmak kolaydır. Kürtlere saldırmak kolaydır, mazlumlara saldırmak kolaydır. Güçlünün, zalimin yanında olmak kolaydır... Bu zor günlerde gerçeklerin yanında yer alanlar belli olur. Biz buna davet ediyoruz. O'nun gazetesinde çalışan bazı tipler var ki, bu KCK operasyonlarının tezgahlarını, senaryolarını, kompolarını hazırlayanlar onlardır."

(Konuşmanın tümünü aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Barış Özgür
Barış Özgür - 7 yıl Önce

Sayın Hasip Kaplan en doğruyu söylüyor ona teşekkürlerimi iletiyorum..İstediğimiz budur zaten.BDP geri planda kalmasın konuşsun ve mücadele etsin...Önünüz açık olsun