ABD'li gazeteciye de Türkiye’ye giriş izni verilmedi

ABD'li gazeteci David Lapeska, Atatürk Havalimanı'ndan geri çevrilerek Şikago'ya geri yollandı

ABD'li gazeteciye de Türkiye’ye giriş izni verilmedi
Ülkeye alınmayan gazetecilere yeni bir isim daha eklendi. Türkiye, Müslüman ülkeler, medya, kültür, yemek gibi konularda makaleler yazan El Cezire Muhabiri David Lepeska’ya Türkiye'ye giriş izni verilmedi.

Lapeska, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye'ye girişim engellendi ve Atatürk Havalimanı'nda Şikago uçağı için bekletiliyorum. Bir ülkeye girişin bir kez engellenince, bu ülke için daha sonra yazacağın herşeye kuşkuyla mı bakalıcak? Bu senin suçun değil Türkiye" dedi.

Ardından Lapeska Instagram hesabından da şöyle yazdı:

"İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan girişim engellendi ve Şikago uçağına bindirildim. Bu seni son görüşüm olmayacak Türkiye. Size olan sevgim derin; Türkiye'de tanıdığım hayat ve sevgi dolu insanlar sizlere çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kal İstanbul."

YABANCI GAZETECİLER ÜLKEYE SOKULMUYOR

Geçtiğimiz hafta Rusya merkezli haber ajansı Sputnik'in Türkiye Genel Müdürü Tural Kerimov'un da Türkiye'ye girişi yasaklanmıştı. Aynı şekilde Alman Devlet Televizyonu ARD muhabiri Volker Schwenck, ülkeye giriş yasağı olduğu için gözaltına alınarak sınır dışı edilmişti.

(Kaynak: Evrensel – CNN Türk)

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2016, 16:38
YORUM EKLE