AA, bakanlara Soylu sorusu soran muhabiri Musab Turan'ın işine son verdi

Anadolu Ajansı Twitter'da yaptığı açıklamada "Musab Turan'ın iş akdi fesh edilmiştir" dedi

AA, bakanlara Soylu sorusu soran muhabiri Musab Turan'ın işine son verdi

AA'dan bakanlara Sedat Peker hakkında soru soran Musab Turan'ın işine son verdi.

Anadolu Ajansı Twitter'da yaptığı açıklamada "Musab Turan'ın iş akdi fesh edilmiştir" dedi. Açıklamada, Gri pasaport ve basın kartının iptali için ilgili kurumlara bildirim yapıldığı belirtildi.

AA'dan yapılan açıklama şöyle:

"Bir basın toplantısında muhabir kriterleri ile basın-meslek ilke ve ahlakıyla uyuşmayacak şekilde soru soran ve bu sırada kendi sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak bu siyasal propaganda eylemini icra eden Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan'ın iş akdi fesh edilmiştir.

Basın toplantısını kendi sosyal medya hesabından canlı yayınlayarak, "Haber temelli her türlü bilgi veya istihbarat., kaynağı ne olursa olsun, Ajansla paylaşmadan ve yayınlanmadan, kişisel hesaplarından duyurmazlar." ilkesini çiğnemiştir.

Adı geçen şahıs, bu eylemiyle, Anadolu Ajansı'nın iş sözleşmesindeki "Çalışanlarımız tarafsızlık, doğruluk ve güvenilirlik ilkelerini zedeleyecek veya kurumsal bütünlüğüne gölge düşürecek ya da maddi veya manevi kayba uğratacak nitelikteki haber, fotoğraf, görüntü, görüş ve yorumlardan uzak dururlar." maddesini de ihlal etmiştir.

Şahıs hakkında herhangi bir terör örgütüne üye olup olmadığının araştırılması amacıyla da nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı'na ihbarda bulunulmuştur.

Ayrıca 'Gri Pasaport' ve 'Basın Kartı`nın iptali konusunda ilgili kurumlara Turan hakkında bildirim yapılmıştır."

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021, 14:43

YORUM EKLE
YORUMLAR
taht kavgası bunlar
taht kavgası bunlar - 3 hafta Önce

feda ücretini almıştır kesin.millete hizmet yerine birbirleri ile taht mücadelesi yapıyorlar o kadar açık ki.bu kavgayı muhalefetle yapsa normal hükümet kendi içinde birbirleri ile rant için muhalefet var bu çakma ucube başkanlık sisteminden dolayı.

SIRADAKİ HABER