Milli Eğitim Bakanlığı'nın tüm derslerde başörtüsünün serbest bırakılması için düzenleme yaptığı öne sürüldü…

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, liselerde sadece seçmeli Kuran-ı Kerim dersinde değil tüm derslerde başörtüsü takılabilmesi için çalışma başlattığı öne sürüldü.

Vatan gazetesinden Kıvanç El’in haberine göre, Bakanlık’ta kılık kıyafetle ilgili ‘genel’ bir çalışma yok. Ancak MEB kaynakları Müsteşar Yusuf Tekin’in koordinasyonunda dar bir grubun bu konuda çalışma yürüttüğünü kaydediyor. Öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmeliğin 3. maddesinde yapılacak bir değişiklikle, başörtüsü tüm liselerde serbest olabilecek. Mevcut yönetmelikte sadece imam hatip liselerinde tüm derslerde liselerde de seçmeli Kuran-ı Kerim derslerinde başörtüsü takabiliyor. Bu ders dışında tüm derslerde eğitim başı açık bir şekilde yürütülüyor.

Gözden kaçırmayın

Okul müdürü, öğretmenin kıyafetine karıştı: Yöremize uygun değil Okul müdürü, öğretmenin kıyafetine karıştı: Yöremize uygun değil

Müsteşar Tekin, önceki gün bir toplantıda, “Öğrencilerin başörtüsü takmasıyla ilgili şu anda ders bazlı, tuhaf, benim de tasvip etmediğim bir uygulama var. Bu gündemimizde” demişti.