Mahkeme, yolsuzluk iddiasıyla görevinden uzaklaştırılan eski CHP'li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman göreve iadesi talebini reddetti.

Yalova Belediyesi yolsuzluk ve zimmete para geçirme davasının dokuzuncu duruşması bugün Yalova 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Sözcü'nün aktardığına göre, belediyedeki yolsuzluğu ortaya çıkaran ve yargı sürecini başlattıktan sonra görevden alınan Vefa Salman’a destek olmak için CHP genel başkan yardımcıları, CHP Bursa milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, adliyede hazır bulundu.

Tutuksuz yargılanan ve görevinden uzaklaştırılan Vefa Salman’ın avukatı Deniz Baykal yaptığı savunmada “Müvekkilim Vefa Salman suçsuzdur. Görevine iade edilmesi gerekiyor” dedi. Salman için hazırlanan üçüncü bilirkişi raporunda da “suçsuzdur” denildi.

Rapora rağmen mahkemenin göreve iade talebini reddetmesine CHP Mersin Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Ali Mahir Başarır tepki gösterdi. Başarır, “Bu yaptığınız doğru değil, burada adalet falan yok” dedi. CHP heyeti ardından mahkeme salonunu terk etti.