Kahramanmaraş merkez üssü olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6'lık depremler, 30 binin üzerinde can kaybına neden oldu.

Sanat camiası yaşananlar sonrası tek yürek olurken, dünyaca ünlü isimler de Türkiye'deki depreme kayıtsız kalmadı.

Bu isimlerden biri de ABD'li şarkıcı Madonna oldu.

Madonna, kişisel Instagram hesabında şu paylaşımı yaptı:

Diyarbakır Newroz'unda konuşan Ahmet Türk: Amacımız demokratik cumhuriyeti inşa etmek Diyarbakır Newroz'unda konuşan Ahmet Türk: Amacımız demokratik cumhuriyeti inşa etmek

"Herkes Sevgililer Günü’nde aşktan söz ediyor. Tüm sevgi ve iyileştirici enerjimizi bu şiddetli depremde büyük kayıp ve yıkım yaşayan Suriye ile Türkiye’ye gönderelim. 33 bin 181 kişi öldü. Birçok kişi evini, işini ve tabii sevdiklerini kaybetti. Şehirler tümüyle haritadan silindi. Bu çok üzücü."

Madonna paylaşımının sonunda ise "The Best Place to Donate is—-ahbap.org" (bağış yapabileceğiniz en iyi yer ahbap.org) ifadesini kullandı.

Madonna'nın sosyal medya hesabından yaptığı 'bağış' paylaşımına, AHBAP'ın kurucusu ve başkanı Haluk Levent'ten yanıt geldi.

whatsapp-image-2023-02-15-at-07-E0yu

Levent, Twitter'dan, " Thank you Madonna" diye yazdı.

10 kentte büyük yıkıma sebep olan depremler sonrası aralıksız yardım faaliyeti yürüten Ahbap, iktidara yakın çevrelerce yurttaşların yaptığı büyük bağışlar nedeniyle hedef tahtasına oturtulmuştu. Son olarak Bahçeli, BabaLa TV'yi de katarak Haluk Levent ve Oğuzhan Uğur'un televizyonlara dahi çıkarılmaması gerektiğini ileri sürmüştü.