Son zamanlarda LPG taktırma hizmetlerine olan talep artış göstermektedir. Bundan dolayı LPG regülatörü gibi parçalar her zaman ön planda yer almaktadır. Bir araçta, LPG regülatörü motora girebilecek LPG miktarını düzenleyen bölümdür. Ayrıca bu parça yakıtın basıncını izler ve gerektiğinde ayarlamalar yapar. Lpg taktırma fiyatları da başta LPG regülatörü olmak üzere diğer malzemelerin maliyetine göre değişiklik göstermektedir.

Regülatör, içine yalnızca doğru miktarda yakıt girmesine izin vererek motorun her zaman sorunsuz çalışmasına yardımcı olmaktadır. Regülatör iki ana bileşenden oluşmaktadır. Bunlar bir gaz solenoid valfi ve bir elektronik kontrol ünitesidir. Elektronik kontrol ünitesi, aracınızın yakıt sisteminde bulunan sensörlerden alınan okumalara dayanarak motora ne kadar yakıt girmesine izin verilmesi gerektiğini düzenler. Bu ünite daha sonra solenoid valfe her şeyin sorunsuz çalışmasını sağlamak için ne kadar gazın geçmesi gerektiğini söyler.

LPG Regülatörü Nedir, Neden Önemlidir?

LPG regülatörü yakıt hattındaki basıncı düşürerek araçlarda güvenle kullanılabilir. Ayrıca bu parça, yakıt dağıtım oranlarında hızlı değişikliklere izin verir ve tüm yakıt hatlarının düzgün bir şekilde yalıtılmasını sağlar. Bir LPG regülatörünün temel amacı, yakıt hattındaki basıncı azaltmak ve böylece araçlarda kullanım için güvenli olmaktır. Temelde iki tip regülatör vardır. Bunlar; sabit ve ayarlanabilir olarak sınıflandırılmaktadır. Sabit regülatörler belirli bir basınca ayarlanırken, ayarlanabilir regülatörler 0-60 PSI arasında istenilen herhangi bir seviyede ayarlanabilir.

Bir LPG regülatörü, yakıt hattındaki basıncı düşürerek çalışmaktadır. Böylece araçlarda güvenle kullanılabilir. LPG regülatörleri, aracınızın motoruna gaz akışını kontrol eden cihazlardır. Basıncı güvenli seviyelerde tutarken her zaman doğru miktarda gaz verebilmelerini sağlamak için birçok özelliğe sahiptirler.  LPG, araçlar için temiz, güvenli ve uygun maliyetli bir yakıttır. LPG, her ikisi de renksiz, kokusuz gazlar olan propan ve bütan karışımıdır. Son zamanlarda pek çok farklı nedene bağlı olarak araçlara LPG taktırmak sıklıkla tercih edilmektedir.

LPG Taktırırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

LPG taktırma gündeme geldiği zaman mutlaka bu tarz hizmetlerin alanında uzmanlar tarafından sunuyor olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü bu tarz hizmetleri son derece profesyonel bir hizmet alanı olarak karşımıza çıkar. Burada teknolojik donanımlardan personellerin alanlarında uzman olmasına varıncaya kadar pek çok farklı dinamiğe dikkat etmek şarttır. Bütün bu bilgiler ışığında BRC Türkiye, LPG konusunda kurumsal yapısıyla her zaman üst düzeyde bir hizmetin merkezinde yer almaktadır.