Translara ekmek almak bile yasak!

Medyada nefret söylemi transların hayatını olumsuz etkilemeye devam ediyor

Translara ekmek almak bile yasak!

İzmir Alsancak’ta yaşayan transların, polis ve medya aracılığı ile hayatın dışına sürülmeye çalışıldığı iddia ediliyor.

“Alsancak’ta Fuhuş İsyanı” başlığı ile servis edilen haberin ardından bölgede yaşayan transların belirli bir saatten sonra pencereden bakamadığı ve polisin evlere paket servis yapılmasını bile engellediği öne sürülüyor.

Ozan Uğur'un Pembe Hayat'ta yer alan haerine göre, geçtiğimiz günlerde Yeni Asır isimli gazetenin “Alsancak’ta Fuhuş İsyanı” başlığı ile servis ettiği haberin transları hedef gösterdiği belirtiliyor.

Hürriyet tarafından da kullanılan haberin ardından İzmir’de yaşayan transların nefret odağı haline getirildiği iddia ediliyor.

Yeni Asır’ın hedef gösteren ve nefret söylemi üreten haberinin Hürriyet tarafından yaygınlaştırılmasının ardından Alsancak’ta yaşayan trans kadınlar sokağa çıkamaz olduklarını belirtiyor.

Haberin ardından polis ekiplerinin de “vatandaş rahatsız oluyor” bahanesi ile transların pencereden bakmasına dahi izin verilmediği belirtiliyor.

Polisin OHAL’i bahane ederek transları ve esnafı istediği gibi tehdit ettiği belirtiliyor.

TRANSLARIN EVİNE SERVİS YASAK!

Alsancak'ta yaşayan translar gece belirli bir saatten sonra ekmek almaya dahi gidemediklerini söylüyor.

Translar yıllardır yaşadıkları Alsancak’ta semt sakinleri ile hiçbir problem yaşamadıklarını ve Yeni Asır’ın yalan haber yaptığını ifade ediyor.

Haberin ardından polisin çevrede bulunan esnafı da tehdit ettiğini savunan translar, eve servis yapan marketlerin “Sizin adresinize servis yapamıyoruz. Sizin kapınızda beklediği gibi bizim kapımızda da polis bekliyor ve size servis yaparsak ceza yazacağını söylüyor” dediklerini ifade ediyor.

Ayrıca bölgede bulunan esnaflar, translarla bir problemleri olmadığını ancak translara hizmet vermeleri durumunda polisin para cezası yazmakla tehdit ettiğini belirtiyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 13:39

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER