Şişli Belediyesi'nden LBTİ'lere ücretsiz muayene hizmeti

LBTİ’ lere ücretsiz ‘jinekolik’ muayene hizmeti 24 Mayıs Salı günü verilmeye başlayacak

Şişli Belediyesi'nden LBTİ'lere ücretsiz muayene hizmeti

Giray POYRAZ/ Demokrat Haber

Şişli Belediyesi Toplumsal Eşitlik Birimi tarafından Türkiye’deki yerel yönetimlere örnek olacak bir adım daha atıldı.

İstanbul Şişli Belediyesi Toplumsal Eşitlik Birimi tarafından, LBTİ’ lere (Lezbiyen, Bisekseksüel, Transseksüel, İnterseks) ücretsiz ‘jinekolik’ muayene hizmeti 24 Mayıs Salı günü verilmeye başlayacak.

24 Mayıs 2016 itibariyle LBTİ’lere ücretsiz hizmet verilecek olan Jinekolojik muayene hizmeti her Salı, 19.00-21.00 arası, Kurtuluş semt polikliniğinde hizmet vermeyi hedefliyor.

ŞİŞLİ BELEDİYESİ TOPLUMSAL EŞİTLİK BİRİMİ NEDİR?

Eylül 2015’te kurulan Şişli Belediyesi Toplumsal Eşitlik Birimi, geçtiğimiz yıl talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybeden Boysan Yakar’ın katkıları ile kuruldu.

Amacı kadın, çocuk, gençlik, LGBTİ, yaşlı, engelli, mülteci ve azınlıkların yerel yönetimlerde eşit politikalar ile maksimum hizmet almak olan birim, hak temelli yaklaşımı esas alan STK’ların yönetim süreçlerine daha etkin katılmasını hedeflemektedir.

Eşitlik Birimi, nefret suçu mağduru trans bireylere dikkat çekmek için billboard çalışmalarından, LGBTİ bireyler ile ilgili Şişli Belediyesi çalışanlarına ‘Benim Çocuğum’ filmi gösterimine, 20 Kasım Çocuk Hakları gününde 3 yayın hazırlayarak ilçede dağıtılmasına kadar pek çok farkındalık faaliyetinde bulundu.

Birim, son olarak  Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde, kadın girişimcilerin desteklenmesi amacıyla Global Compact, KAGİDER, Professional Women’s Network ve We Connect ile birlikte Kadın Girişimciler Ekosistemi konferansını düzenledi

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 14:30

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER