Onur Yürüyüşü’nü hedef gösterenlere BBP Genel Başkanı da eklendi

LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’nü tehdit eden Alperen Ocakları ve Müslüman Anadolu Gençlik’in ardından, bir açıklama da BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’den geldi

Onur Yürüyüşü’nü hedef gösterenlere BBP Genel Başkanı da eklendi
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, basın toplantısı düzenleyerek, 26 Haziran’da gerçekleştirilecek LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’nü hedef gösterdi.

LGBTİ’ler hakkında “Türkiye’de yani ülkemizde Türk örf ve adetlerimize, İslam inanç ve ahlakına aykırı bir yaşam tarzı benimseyen bir grup” diyen Destici sözlerine şöyle devam etti:

“Bu mübarek Ramazan ayı içerisinde İstanbul’un göbeğinde birtakım programlar, yürüyüş eylem yapma hazırlığındalar. Yurtdışından da birtakım gruplar gelecek. Yürüyüş yapacaklarını söylüyorlar.

“Alperen Ocaklarımız kurulduğu günden beri Türk örf ve adetlerini, İslam ahlak ve inancını yaşatmayı, her kesimde yayılmasına öncülük etmeyi, gençlerimizi bu doğrultuda yetiştirmeyi gayret edinmiş vakfımızdır. Dolayısıyla bununla bağdaşmayan bu gruba karşı çıkması kadar doğal bir şey olamaz. Bu karşı çıkış toplumun hemen hemen tamamının hassasiyeti gereğidir.”

“İKTİDAR BÖYLE BİR KEPAZELİĞE İZİN VERMEYECEKTİR”

“Bizim esas çağrımız Türkiye’yi yönetenlere… Bu toplumun inançlarını en iyi şekilde temsil ettiği iddiasında olan bir iktidar var. Ben inanıyorum ki bu iddiada olan ve bu iddia ile iktidarı ele geçirmiş iktidar böyle bir kepazeliğe izin vermeyecektir. Buna inanıyorum. Vakfımız bu konuda toplumun sesi olmuştur.

“SAPKINLIKLARA KARŞI PROTESTO HAKKI KULLANILABİLİR”

“Toplumumuz bu tür sapkınlıklara karşı protesto hakkını kullanabilir ama fiili bir müdahaleye varması mümkün değildir. Şiddetin her türlüsüne karşı çıkmış bir siyasi hareketiz. Elbette ki vakfımız fikrini net şekilde ortaya koyacaktır ama devletimizin askeri polisi vardır. Dolayısıyla bir yere müdahale edilecekse onlar edecektir. Alperen Ocakları sadece bu hassasiyeti dile getirmiştir, toplumun ve milletin sesi olmuş vazifesini yapmıştır.

CHP’Lİ BÖKE’NİN AÇIKLAMALARI HAKKINDA

“Ana muhalefet partisinin başkan yardımcısı Sayın Böke’nin Alperen Ocakları için kullandığı bu ifade çok çirkin, kaba ve yakışıksızdır. Bundan dolayı BBP camiasından özür dilemek zorundadır.

“Sn. Böke’nin Türk İslam inancına uzak olduğunu biliyorduk ama bu gruplarla yakınlığını ve akrabalık derecesini bilmiyorduk. Bu açıklamasıyla birlikte bunu da öğrenmiştik. Bunun sebebini de topluma açıklarsa rahatlarız.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke tehditlere karşı, “Birkaç gün sonra gerçekleşecek olan LGBTİ bireylerinin Onur Yürüyüşü’ne karşı, bir mafya grubu çıkmış, bu yürüyüşe engel olacağını açıkça ifade ediyor. Buradan Türkiye’nin hukuk kurumlarına sesleniyor. Takipte olduğumuzu da buradan açıkça ifade ediyoruz. Aynı olmayacağız, farklı olacağız, farklılıklarımızla birlikte yaşayacağız. Tek bir yurttaşın bile farklılıklarından dolayı hakarete uğramasına, tehdit edilmesine asla seyirci kalmayacağız” demişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 10:19
YORUM EKLE