"LGBTİ+’larla Güncel Sanat Sergisi" Ankara ve Mersin'de açıldı

LGBTİ+’ların yaptıkları eserlerden olan sergi Ankara’da “İradeyse hepsi ben”, Mersin’de ise “Gittim, gelecem” başlıkları ile konuklarını ağırlıyor

"LGBTİ+’larla Güncel Sanat Sergisi" Ankara ve Mersin'de açıldı

LGBTİ+’larla Güncel Sanat Sergisi” Ankara ve Mersin’de konuklarını ağırlıyor.

Mersin 7 Renk ve Pembe Hayat’ın ev sahipliğinde sürdürülen ve yaklaşık 1 ay süren kolektif bir atölye sonucunda oluşturulan sergide LGBTİ+’lar kendi eserlerini sergiliyor.

Serginin küratörlüğünü ise Dramaqueer Sanat Kolektifi’den Hülya Dolaş ve Volkan Eray gerçekleştirdi.

LGBTİ+’LARIN KENTLE VE BENLİKLERİYLE OLAN İLİŞKİLERİ

Pembe Hayat'ın haberine göre; dün eş zamanlı olarak Ankara ve Mersin’de açılışı gerçekleşen sergi kentte yaşayan LGBTİ+’ların kentle ve benlikleriyle olan ilişkilerini konu alıyor.

Serginin Ankara ayağı konuklarını Haymatlos Mekan’da ağırlıyor. Fotoğraflar, yazılar, videolar, tablolar, sesli tarih çalışmaları ve el işi tasarımların bir araya gelmesiyle oluşturulmuş. Ankara’nın ve binaların griliğini sorgulayan sergi açılışını zenne performansı ile yaptı.

“İRADEYSE HEPSİ BEN”

“İradeyse hepsi ben” başlığı ile açılan sergi Milli İrade Meydanı’na ve LGBTİ+’ların iradesini tanımayanlara bir gönderme yapıyor.

Sergide ayrıca Ankara’da bulunan eski lubunya mekanlarının haritalandığı ve şimdiki hallerinin fotoğraflarının olduğu bir çalışma da yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2016, 15:00
YORUM EKLE