Konya’da hastanelik edilen lezbiyen gence annesinden destek

Anne, “Yavrumu yalnız bırakmam. Hep yanındayım” dedi

Konya’da hastanelik edilen lezbiyen gence annesinden destek

Lezbiyen ilişki yaşadığı kızın ailesi tarafından hastanelik edilen üniversiteli Aynur’un annesi Nevin O: “Yavrumdan utanmıyorum bilakis medeni cesaretinden dolayı gurur duyuyorum...”

Üniversite 1. sınıf öğrencisi Aynur O., kız arkadaşı Emine G.’nin ailesinden öldüresiye dayak yedi. Olayın ardından iki genç kız polise şikayette bulundu ve yaşanılanları sosyal medyadan paylaşarak destek istedi. Aynur O. Konya’da kaldığı yurttan uyarı aldı. Yurt müdürü, trans bir bireyin kız yurdunda kalamayacağını söyledi.

"HAKKINI ARAYACAĞIM"

Gencin annesi Nevin O. ise çocuğunu yalnız bırakmadı. 14 yaşından beri Aynur’un kendini böyle hissettiğini ve cinsiyet değiştirmek için 5 yıldır psikolojik olarak destek aldığını belirtti. Olayın duyulmasının ardından bazı kişilerin kendileriyle iletişimi kestiklerini söyleyen Nevin O. “Her ne olursa olsun çocuğumun arkasındayım. İster kız ister erkek. Ben ondan utanmıyorum. Bilakis onun bu medeni cesaretinden dolayı gurur duyuyorum. Sonuna kadar onun arkasındayım. Kanuni yollardan hakkımızı savunacağız, kimsenin yaptığı yanına kalmayacak. Adaletimize güveniyorum” dedi.

YURTTAN ATILABİLİR

Babasını 8 yıl önce kaybeden, kardeşi ve annesinin ise her zaman yanında olduğunu söyleyen Aynur O.’nun şimdiki korkusu ise yurttan atılma ihtimali. Aynur kaldığı yurt müdürünün kendisini arayarak, “Trans birey kız yurdunda kalamaz, o kızların ailelerine açıklama yapamam. Disiplin kurulu toplanacak” dediğini söyledi. Aynur O., “Benden sosyal medyamı temizlememi istediler. Bende öldüresiye dayak yediğimi ve bunun üstünün kapatılmaması gerektiğini söyledim. Ben kötü bir şey yapmadım. Yurttan da atılabilirim” dedi.

"ŞİKAYETİ GERİ ALMAM"

Aynur O.’nun yanında darp edilen kız arkadaşı Emine G. ise ailesinin olayı öğrenince kendileriyle hiç konuşmadıklarını söylerken yaşadıklarını anlattı: “Olaydan sonra defalarca aradılar. Küçük kardeşim 17 yaşında. Onu kullanarak bana hakaret ve tehdit yağdırıyorlar. Babam ifadesinde Aynur ve benim kavga ettiğimi, haplı ve alkollü olduğumuzu söylemiş. ‘Şeref ve onurum var, ben bunu nasıl kaldırayım’ demiş. Benim ona iftira attığımı iddia ediyor. Sadece beni dövselerdi şikayetçi olmazdım ama Aynur’a zarar verdikleri için ben de şikayetimi geri çekmeyeceğim.”

"YALNIZ BIRAKMAM"

Anne Nevin O. “Aynur 14 yaşındaki beri kendini kız gibi hissetmiyor. Psikolojik destek alıyor. Yavrumu yalnız bırakmam. Hep yanındayım” dedi. Nevin O. sosyal medyadaki hesabında kızıyla ilgili düşüncelerini paylaştı. (Kaynak: Posta)

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 11:16

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER