'Kampüslerde LGBTİ+ Hak Mücadelesi' etkinliği duyurusu yapan üniversite öğrencisine tehdit

"Kampüste LGBTİ+ Hak Mücadelesi" isimli etkinliğin duyurusu yapan SBF öğrencisi Öztay, “Sizi yüksek çatılardan atacağız” denilerek tehdit edildi

'Kampüslerde LGBTİ+ Hak Mücadelesi' etkinliği duyurusu yapan üniversite öğrencisine tehdit

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) öğrencisi Nazlı İkra Öztay, üniversite öğrencilerinin yer aldığı WhatsApp gruplarında online olarak gerçekleştirdikleri  "Kampüste LGBTİ+ Hak Mücadelesi" isimli etkinliğin duyurusunu yaptığı için “Sizi yüksek çatılardan atacağız” diye tehdit edildi.

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, SBF öğrencisi Nazlı İkra Öztay yaptığı açıklamada, “Ankara Üniversitesi Yenilikçi Düşünce Topluluğu olarak 10 Temmuz Cuma günü online yaptığımız Ece Turhan ile Kampüste LGBTİ+ Hak Mücadelesi isimli etkinliğimiz için her zaman yaptığımız gibi, sınıfların WhatsApp gruplarından duyuru yapmamızın ardından önce T. K. isimli şahsın özelden ‘o ahlaksız mesajı kaldır’ mesajıyla karşı karşıya kaldım” ifadelerini kullandı.

'BAŞKA ARKADAŞLARIMIZ DA TEHDİT EDİLDİ'

"Benimle başlayan tehdit süreci başka arkadaşlarımıza da ulaştı” diyen Öztay, “T.K isimli şahsa mesajı neden kaldıracağım? diye sormamın üzerine LGBTİ+ bireylerinin ‘ahlaksız’ olduğu, ‘zavallı’ olduğu gibi başta hakaret ile başlayan söylemleri ‘sizi yüksek çatılardan aşağı atacağız’ şeklinde tehditlerle devam etti. Ayrıca bu şahıs bir başka arkadaşımı da telefonla arayarak tehdit etti. Kendisi Siyasal Bilgiler Fakültesi birinci sınıf öğrencisi olan T. K. araştırdığımızda bir cihatçı çete üyesi olduğunu, zaman zaman Suriye'de ikamet ettiğini öğrendik” ifadelerini kullandı.

'ASLA ALIŞMAYACAĞIZ'

T. K. İsimli şahsın Öztay’a gönderdiği mesajların bir bölümü ise şu şekilde:

"Bu toprakların diline, dinine, ahlakına, temizliğine ve güvenliğine bekçiyiz. Buraları benim gibi düşünenler erkekçe çarpışarak fethetti. Bu toprakların bin yıldır süregelen tertemiz ahlakının temsilcileri biziz. Yazık size. O mesajı kaldırın ve bir daha grubu ahlaksızlığınıza zemin yapmayın. Asla alışmayacağız ve sizi yüksek binalardan atacağız."

IŞİD YÖNTEMİ

Ayrıca, yüksek çatıdan atma yöntemini IŞİD Terör Örgütü'nün sık sık kullandığı da biliniyor. IŞİD, LGBTİ+ bireyleri yüksek çatılardan atarak gerçekleştirdiği infazların ettiği görüntüleri geçen yıllarda sık sık sosyal medyada yayınlıyordu. LGBTİ+ bireylerin çatıdan atılarak infaz edileceği alana önce kalabalığın toplanması sağlanıyor ve ardından da infaz edilecek kişinin elleri ve gözleri bağlanarak çatıda aşağıya atılıyordu.

Kaynak: BirGün

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 16:52

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER