Eşcinsel imam: Gerçek İslam’ı temsil ettiğim söyleniyor

Cezayirli eşcinsel imam Ludovic Muhammed Zahed, bölgeye yolu düşen genç eşcinsel Müslümanlarla dayanışmak için LGBT derneği Le Refuge işbirliği içerisinde

Eşcinsel imam: Gerçek İslam’ı temsil ettiğim söyleniyor
Cezayirli bir eşcinsel imam Ludovic Muhammed Zahed, genç eşcinsel Müslümanları eğitmek ve korumak için bölgesel bir LGBT derneği ile işbirliği içerisinde. Le Refuge adlı derneğin açıklamasına göre şu ana kadar 26 eşcinselin sığınma evi bulmasına yardım edildi, bazılarının da ailelerine dönmesi sağlandı.

KAOS GL’de yer alan Ziya Görkem Celasun’un haberine göre, Ludovic-Mohamed Zahed, Cezayir doğumlu ama şimdilerde Marsilya’da yaşayan, Fransız Müslümanlar ve eşcinseller için bir derneğin yöneticiliğini üstlenmiş bir imam. Zahed, “Kişisel olarak çok fazla tehdit aldım, fakat birçok kişi de gelip bana, sen gerçek İslam’ın ta kendisisin diyerek desteklerini sundular” dedi.

Le Refuge adlı derneğin başındaki isim Christophe Chausse ise yaptıkları işin amacının, kendi dinleri ve cinsellikleri arasında kalan, yaşanan sonu gözükmeyen içsel çatışmalarla baş etmeye çalışan genç eşcinsellere yardım etmek olduğunu belirtiyor. Chausse’a göre:

“Onlara göre, içerisinde bulundukları şey bir çıkmaz. ‘Ben eşcinselim ya da öyle hissediyorum ama dinim bunu reddediyor, inancım bunu yasaklıyor, bu yüzden eşcinsel olamam’ diye düşünüyorlar.”

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2016, 18:14
YORUM EKLE