Belediyeden homofobik mesaja cevap: Doğuştan mı homofobiksiniz, sonradan mı oldunuz?

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi’nin bir kullanıcıya verdiği yanıt birçok kişi tarafından paylaşıldı

Belediyeden homofobik mesaja cevap: Doğuştan mı homofobiksiniz, sonradan mı oldunuz?

LGBTİ Onur Haftası’na destek için Twitter’daki logosunu gökkuşağı renkleriyle süsleyen Eskişehir Odunpazarı Belediyesi’nin bir kullanıcıya verdiği yanıt birçok kişi tarafından paylaşıldı.

23. LGBTİ Onur Haftası’na  Twitter ‘dan kurumsal hesapla destek verenlerden biri de Eskişehir’in Odunpazarı Belediyesi oldu. Logosuna gökkuşağı renklerini ekleyen Odunpazarı Belediyesi’nin, bir takipçisiyle polemik yaşadı.

Belediye’nin ‘Aşk örgütlenmektir’ şeklindeki tweet’ine "Bu iğrençlikle Aşk’ı bir tutabilen cahil zihniyet benim belediyem olamaz," şeklinde homofobik bir tepki veren kullanıcıya, belediyenin sosyal medya ekibi, “Doğuştan mı homofobiktiniz, yoksa sonradan mı oldunuz. Geçmiş olsun. Tedavi için yardımcı olabiliriz” yanıtını verdi.

Bu tweet çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2015, 20:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
isyankar
isyankar - 3 yıl Önce

Belediyecilik böyle yapilir , sanki baska isleri kalmadi.
Önce hizmetkari oldugun toplumun degerlerini koruyacaksin,. Moda ya uyup savunuculuk yapma.
Demokratlik solculuk ilericilik sosyalistlik komunistlik LGBTİ savunmaklada olmaz…
Bilgisizlikten savunmada tek siginacak limanlari homofobi terimi. Peki neden bu insanlari savunursunuz ? Neden bu insanlarin seksüel tercihleri tabiata aykiri ? Hic düsündünüzmü?
Ben de bu insanlarin dişlanmasini istemiyorum. Ama toplumun degerlerine, varligin yapisina ters düşen bir şeyide millete onur haftasi gibi güzel sözlerle kakalamayin..
Mahremi ifşa edenler utansin. Kimsenin yatak odasina giren yok kimsede yatak odasini hic kimseye acmasin..
LGBTİ yi savunma rüzgarina kapilmiş gidiyorsunuz.
Başkalarinin kurgusuyla degil, birileri dedi diye degil, birileri yapiyor diye degil , hüriradeyle kendinize sayginizi kaybetmeden hayat mücadelenizi başari ile sürdürmenizi temenni ederim..Sabirla okudugunuz icin tessekür ederim.