Lavrov, Moskova'nın Ukrayna ile ilgili tek endişesinin Kiev'in tarafsızlığı olmadığını; Rusçanın kullanımının serbest olması ve ifade özgürlüğünün de kendileri için önemli olduğunu söyledi

Gözden kaçırmayın

Ahmet Şık, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı ile ilgili sözleri için özür diledi Ahmet Şık, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı ile ilgili sözleri için özür diledi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya ile Ukrayna arasındaki barış müzakerelerinin "kolay olmadığını", ancak "uzlaşma için umut" olduğunu söyledi. Lavorv, sorunun sadece Ukrayna'nın tarafsızlığı ve silahlardan arındırılmasıyla ilgili olmadığını, ülkenin doğusundaki Donetsk ve Luhansk'taki insanların güvenliğiyle de ilgili olduğunu söyledi. 

Lavrov, "Müzakerecilerimizin değerlendirmelerine dayanarak konuşuyorum" dedi.

Reuters haber ajansına göre, RBC haber kanalına verdiği demeçte Lavrov, "Müzakerelerin bilinen nedenlerle kolay olmadığını söylüyorlar. Ancak uzlaşmaya varılması için umut var" ifadesini kullandı.

Lavorv, sorunun sadece Ukrayna'nın tarafsızlığı ve silahlardan arındırılmasıyla ilgili olmadığını, ülkenin doğusundaki Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki Donetsk ve Luhansk'taki insanların güvenliğiyle de ilgili olduğunu söyledi.

Kaynak: BBC Türkçe