Şarkıcı Tuğba Ekinci'nin sosyal medya hesabı üzerinden Kürtler hakkında yaptığı ırkçı yorumlar tartışma konusu oldu.

Çok sayıda kişi Ekinci’ye tepki gösterirken ünlü ekomonist Özgür Demirtaş ise, “Tuğba Ekinci kim?” diye sordu. Demirtaş'ın sorusu çok sayıda beğerni aldı. 

Demirtaş, “Kürtleri de, Çerkezleri de … ÇOK seviyorum. İnsanı insan olduğu için, insan olduğu zaman seviyorum” dedi.

Tuğba Ekinci, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda "Ben Kürtleri sevmiyorum. Birbirimizi sevmek zorunda değiliz. Sizi sevmeyen olduğunda küfür kıyamet neden? Sizi sevmeyeni siz de sevmezsiniz olur biter. Eğitim şart dedirtmekte üstünüze yok. Sevilip sevilmemenin ırkçılıkla ne alakası var?" dedi.

Tuğba Ekinci'nin paylaşımı Ekinci'nin paylaşımı kısa sürede çok sayıda yorum aldı. Şarkıcının paylaşımına yorum yapan birçok kullanıcı bu sözlerini yanlış bulduğunu vurguladı. Kimileri Ekinci’yi kınarken kimileri yadırgadı, kimileri ise “ciddiye almaya gerek yok” şeklinde yorum yaptı.

Artıbir’den son seçim anketi: Kılıçdaroğlu ilk turda kazanıyor Artıbir’den son seçim anketi: Kılıçdaroğlu ilk turda kazanıyor

Ekinci hakkındaki bir paylaşıma kısaca yorum yazan ünlü ekonomist Özgür Demirtaş’ın “Tuğba Ekinci kim?” şeklinde sözleri ise binlerce beğeni aldı.