Kürtçe şarkı söylerken engellenen Dodan, Diyarbakır Havaalanı'nda çektiği video ile açıklama yaptı.

Dodan Diyarbakır Havaalanı'nda çektiği video ile açıklama yaparak "Kimsenin bir dil üzerinden siyaset yapması doğru değil. Bütün diller evrenseldir ve hepimizindir" dedi.

Dodan'ın açıklaması şöyle:

"Mikrofonun elimden alınıp müziğin kesildiğini söyleyebilirim. Bir bağırmayla herkes dışarıya çıksın hesaplar ödensin, buranın böyle bir problemi var gibi bir problemle karşılaştık. Yasal mevzuata göre işletme sahibi ile olan halin içerideki insanlarla çok müdahil olmadan halledilmesi gereken bir durum söz konusu olması gerekirken tersi oldu.

Sadece şöyle bir eleştiri yapmak ve oradaki izleyicilerin adına konuşma yapmak oluyor yayınlamış olduğum video. Uslüp ve adapla ilgili bir sıkıntı vardı. Eleştirdiğim nokta oydu.

Kimsenin bir dil üzerinden siyaset yapması doğru değil. Herhangi bir dilin üzerinden siyaseti geliştirip o boyuta taşıması hiç doğru değil.

Bütün diller evrenseldir ve bütün diller hepimizindir. Görmemiz gereken budur. Bu noktadaki eril hikayeyi de kendi zihnimizden atmamız gerekiyor.

Olaya daha çözümleyici ve başka noktadan bakmamız lazım. Evet Kürtçe şarkı söylediğim doğrudur. Kürtçe şarkı esnasında olayın gerçekleştiği de doğrudur. Fakat bu noktada olayın bu hale gelmesi Dodan üzerinden olan bir durum ya da Kürtçe şarkı söyleniyor üzerinden olan bir durum haline getirilmesi bence yanlış. Gelişen şey öyle değildi."