Kürşat Ayvatoğlu'nun yeni ifadesi: Mağdurum

Ayvatoğlu “Bu videoyu çeken ve atan suç işlemiştir. Ben bu olayda mağdurum” dedi

Güncel 30.03.2021 - 16:36 30.03.2021 - 16:36

Lüks aracında uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüleri ortaya çıkan ve ev hapsi cezası alan AKP Genel Merkezi çalışanı Kürşat Ayvatoğlu'nun ikinci ifadesi ortaya çıktı.

İlk ifadesinde kullandığı madde için “pudra şekeri” diyen Ayvatoğlu ikinci ifadesinde, “Bu videodaki kokain maddesini kullanan şahıs benim. Daha önceki ifademde ben bu maddeden pudra şekeri olarak bahsetmiştim. Ancak videonun tam hali emniyette izletilince, olayın geçen yıl Kastamonu’da yaz aylarında yaşandığını hatırladım” ifadelerini kullandı.

1,5 yıldır uyuşturucu madde kullandığını söyleyen  Ayvatoğlu “Bu videoyu çeken ve atan suç işlemiştir. Ben bu olayda mağdurum” dedi.

Ayrıca Ayvatoğlu’nun cep telefonunda uyuşturucu madde kullandığına dair çok sayıda görüntüye ulaşıldı.

Sosyal medyada yayınlanan uyuşturucu görüntülerinin ardından iki kez gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan AKP Genel Merkez personeli Hamza Kürşat Ayvatoğlu’nun ikinci ifadesi ortaya çıktı.

HaberTürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre; Ayvatoğlu’nun ikinci kez gözaltına alınmasının ardından verdiği ifade özetle şöyle:

"1,5 YILDIR UYUŞTURUCU KULLANIYORDUM"

(Uyuşturucu madde kullanıyor musun?) Tahmini olarak, 1,5 yıldır kullanmaktayım.

"KİMSEYE UYUŞTURUCU SATMADIM"

(Arkadaşlarınıza uyuşturucu temin ettiniz mi?) Ben para karşılığı hiç kimseye uyuşturucu madde temin etmedim. Ben bu şahsa (Y.M., sosyal medyada yayımlanan görüntüleri paylaşan) herhangi bir şekilde uyuşturucu satışı yapmadım.

"OLAYDA MAĞDURUM"

(Söz konusu video hakkında neler söyleyeceksiniz?) Bu videodaki kokain maddesini kullanan şahıs benim. Daha önceki ifademde ben bu maddeden pudra şekeri olarak bahsetmiştim. Ancak videonun tam hali emniyette izletilince, olayın geçen yıl Kastamonu’da yaz aylarında yaşandığını hatırladım. Araçta arkadaşlarımla kokain kullandık. Videonun çekildiğinden haberim yoktu. Ben çekmedim. Bu videoyu çeken ve atan suç işlemiştir. Ben bu olayda mağdurum.

CEP TELEFONUNDAKİ GÖRÜNTÜLERORTAYA ÇIKTI

Öte yandan, Ayvatoğlu’nun cep telefonun dijital incelemesi de yapıldı. Yapılan incelemede, Ayvatoğlu’nun arkadaşları ile çok sayıda uyuşturucu madde içeren konuşma yaptığı görüldü. Ayrıca çeşitli uyuşturucu maddelerin kullanıldığına dair görüntülere de ulaşıldı.

Yorumlar