Suavi’nin çifte mutluluğu

Kanserle savaşan kadınlara da mesaj gönderdi…

Suavi’nin çifte mutluluğu

62 yaşında babalık heyecanı yaşayan Suavi, önceki gün Bodrum’da doğum yapan eşi Gönül Saygan’ın bir süre önce meme kanserine yakalandığını açıkladı.

 

Uzun zamandır ortalarda görünmeyen Suavi, müjdeli bir haberle adından söz ettirdi. 62 yaşında yeniden baba olan özgün müziğin sevilen sesi, bir anda gündemin zirvesine yerleşti. Herkesi şaşırtan sürpriz haber, sosyal medyada da günün konusu oldu. Suavi ise konuşulması gereken asıl konunun yaşı değil, meme kanserine yakalanan eşi Gönül Saygan’ın azim ve başarı öyküsü olduğunu söyledi: “Evet, ben 62 yaşında baba oldum ama benim yaşımın bir önemi yok. Asıl önemli olan, eşim Gönül’ün annelik heyecanını yaşaması. Gönül, meme kanseriydi. 14 yıl boyunca bu illeti yenmek için mücadele verdik. Ve sonunda galip geldik. Dr. Süheyla Serdengeçti, eşimin doğal yollardan anne olabilmesi için elinden geleni yaptı. Gönül, kemoterapi ve ilaç tedavilerinden sonra anne oldu. Şimdi de memesinden çocuğuna süt emziriyor. Benim ilk evliliğimden bir oğlum var. Gönül’le 15 yıl önce evlendiğimizde de çocuğum olmasını istemiştim ama mücadelemiz bizi bu tarihe getirdi.”

 

Suavi, kanserle savaşan kadınlara da mesaj gönderdi: “Buradan tüm kadınlara sesleniyorum; kanserle korkmadan mücadele edin. Biz onu yenmeyi başardık, herkesin başaracağına inanıyoruz.”

 

'SUADA' İSMİ VERİLDİ

Saygan, 3 kilo 150 gram ağırlığında, 52 santimetre boyunda bir kız bebek dünyaya getirdi. Suavi ve Gönül Saygan, kız bebeklerine 'Suada' ismini verdiler.

 

Suavi twitter hesabından, '1 Ağustos Çarşamba Bodrum, yoldaşım Gönül'le kızımız Suada'ya sarılmak için muhteşem bir gün. Hayatımın dönüm noktası' yazarak duygularını paylaştı.

 

1997 yılında Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması'nda De Lan şarkısıyla profesyonel kategoride en iyi besteci ve en iyi profesyonel yorumcu seçilen ve Nazım Hikmet, Ahmed Arif, Hasan Hüseyin Korkmazgil gibi önemli isimlerin şiirlerini besteleyen Suavi yaklaşık 10 yıldır eşi ile birlikte Bodrum'un Yakaköy'ünde satın aldığı bahçeli bir evde yaşamını sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2012, 13:08

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER