Suavi'den RedHack marşı

Redhack, Jilet sırtı yollardan, Korkmadan yürümektir…

Suavi'den RedHack marşı

(Radikal) Özgün müziğin güçlü ismi Suavi, son aylarda yaptıkları eylemlerle gündemden düşmeyen ve çeşitli kamu kuruluşlarının sitesini çökerten hacker grubu RedHack (Kızıl Hackerlar Birliği) için bir marş hazırladı. Önceki gün RedHack’in Twitter ’daki resmi profilinden, “Rock ‘n’ roll baby ;) ovv # RedHack ” sözleriyle paylaşılan marş, Twitter’ın en çok konuşulan konularından biri haline gelirken, tınıları Country müziği andıran parçanın sözleri dikkat çekti.

 

İşte marşın sözleri...

 

“Anlamadan olmaz

Bizi önce bir an anla..

Bizim işimiz olmaz yalanla dolanla

Ula yine karıştı sapla samanla

Biz ayıklayacağız bekle zamanla

Redhack Redhack

Red kırmızı demektir

Az değil çok emektir

Jilet sırtı yollardan,

Korkmadan yürümektir

Anla yalnızca anla

Destek at çözülsün pazıl

Direndikçe haksızlığa

Olalım daha da kızıl...”

 

 

ULAŞTIRMA BAKANLUĞI ULAŞIMA KAPANDI

Daha önce THY ve ÖSYM'nin sitelerini ulaşıma kapatan RedHack en son Ulaştırma Bakanlığı'nın internet sitesine saldırı yaptı ve saldırı sonucunda siteler ulaşıma kapatıldı.

 

Geçtiğimiz günlerde çıkan bir haberde toplumdaki kutuplaşmalar nedeniyle sanal ortamda yapılabilecek provokasyonları engellemek için Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin anlık olarak Türkiye'de ulaşıma kapatılabileceği konusu da gündeme gelmişti.

 

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım bu iddiaları yalanlasa da RedHack Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın sitesine saldırdı ve bir süre siteye giriş sağlanamadı.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2012, 09:21
YORUM EKLE