Stevie Wonder İstanbul'a geliyor

Wonder, İstanbul 'da ilk kez sahne alacak…

Stevie Wonder İstanbul'a geliyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın ( İKSV ) “Garanti Caz Yeşili” 15. yıl etkinlikleri kapsamında ağırlayacağı Wonder, İstanbul 'da ilk kez sahne alacak.

Wonder, İstanbul konseri öncesi, dün İngiltere 'nin Newport kentindeki Robin Hill Country Park'ta düzenlenen “Bestival” adlı etkinliğin “yıldız ismi” olarak sahneye çıktı. Bu yıl Avustralya , Endonezya , Portekiz ve ABD 'de toplam 5 konser veren Wonder, 6. konserini İstanbul 'da verecek.

İstanbul 'a 5 tonluk sahne ve prodüksiyon malzemesi ile gelecek Wonder ve ekibi, konser için midi özelliği de taşıyan özel kuyruklu piyanosu ve 3 clavinet getirecek. İngiltere 'den özel olarak 3 ses masasının getirileceği konserde, 3 klavye seti ve 3 ayrı perküsyon seti bulunacak.

Sahne kurulumu için Wonder'ın prodüksiyon ekibine İstanbul 'dan 30 görevli daha katılacak. Wonder'ın yanında getirdiklerine ek olarak, yaklaşık bir tır dolusu prodüksiyon malzemesi de İstanbul 'dan tedarik edilecek.

İstanbul konserinde Stevie Wonder'a, 10 kişilik bir müzisyen ekibi ve aralarında Wonder'ın kızı Aisha Morris'in de bulunduğu 3 kişiden oluşan bir geri vokal grubu eşlik edecek. Wonder'a bazı şarkılarında eşlik etmek üzere ayrıca, 8 kişilik bir koro da sahnede olacak. Wonder ve ekibinin konser öncesinde çalışabilmesi için kulislere ek sistemler kurulacak.

Bu arada, Stevie Wonder konserinin 100-500 lira kategorilerindeki bilet satışları devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2012, 14:07

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER