Şişli'de Kamp Armen için destek konseri

Kamp Armen Dayanışması’nın Şişli Kent Kültür Merkezi’nde düzenlediği 'Kamp Armen: Bizim Atlantisimiz' konserine birçok sanatçı ve grup katıldı

Şişli'de Kamp Armen için destek konseri

Anadolu’daki yoksul ve yetim Ermeni çocukların eğitim gördüğü İstanbul Tuzla'daki Kamp Armen’in yıkılmaması ve Ermeni toplumuna iade edilmesi talebiyle başlatılan nöbet ve direniş sürerken, Kamp Armen direnişine destek amacıyla dün bir konser düzenlendi.

Haber Türk'ten Ferhart Erdoğan'ın haberine göre, Kamp Armen Dayanışması’nın Şişli Kent Kültür Merkezi’nde düzenlediği “Kamp Armen: Bizim Atlantisimiz” adı verilen konsere, Kardeş Türküler, Sayat Nova Korosu, Metin & Kemal Kahraman, Ayşenur Kolivar & Hikmet Akçiçek, Artür Bağdasaryan & Herman Artuç, Vomank, Sibil, Lida Köseoğlu ve Bartev Garyan katıldı.

Konserden elde edilen gelirin Kamp Armen için harcanacağı açıklandı.

Kampın üzerinde bulunduğu arazinin şuanki sahibi olan Fatih Ulusoy, 6 Mayıs’ta taşeron bir şirkete yıkım emri vermiş, bu tarihte kampa giren iş makineleri binanın bir bölümünü yıkmıştı. Ancak yıkım haberinin ardından Kamp Armen'de yıkıma karşı direniş başlatılmış, yıkım durdurulmuş ve nöbet başlatılmıştı.

Kampın Ermeni toplumuna iade edileceği sözüne rağmen, bu söz henüz gerçeklemiş değil.

Nor Zartonk'un örgütlediği Kamp Armen direnişi gençlerin ve destekçilerin katılımıyla 6 Mayıs’tan bu yana devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2015, 16:23

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER