Sıla'nın konserleri iptal edildi!

“Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne katılmayacağını açıklarken “Böyle bir şovun içinde olmayacağım” diyen Sıla Gençoğlu'nun İstanbul ve Bursa'daki konserleri iptal edildi

Sıla'nın konserleri iptal edildi!

7 Ağustos'ta Yenikapı'daki “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne katılmayacağını açıklarken “Böyle bir şovun içinde olmayacağım” diyen Sıla Gençoğlu'nun İstanbul ve Bursa'daki konserleri iptal edildi.

Konuya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre; sanatçı Sıla Gençoğlu'nun 21 ve 22 Eylül'de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde gerçekleşmesi planlanan konserlerinin “Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı halkın verdiği mücadeleyi "şov" olarak nitelendirmesi” nedeniyle iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada "Tuzaklara karşı milletimizin ve millet kavramını idrak etmiş olan sanatçılarımızın sergilediği onurlu duruş ve topyekun karşı koyuş, Türk Milleti nezdinde millet olma kavramı içerisinde hak ettiği yeri bulmuştur" ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: "Bu bağlamda halkımızın ülkemize sahip çıkmak için meydanlarda verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendiren, bu onurlu duruş ve iradeyle alay eden sanatçılar da bulunmaktadır. Bu nedenle söz konusu sanatçılardan biri olan Sıla Gençoğlu’nun 21 ve 22 Eylül 2016 tarihlerinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde yapılması düşünülen konserleri belediyemizce iptal edilmiştir."

SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

7 Ağustos’ta Yenikapı’da düzenlenen mitinge sanat dünyasından çok sayıda isim katılmış, Sıla Gençoğlu ise birkaç gün önce yaptığı açıklamada orada olmayacağını belirterek “Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum” demişti. Bu açıklaması özellikle sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutulan Gençoğlu, tepkilere önceki gün yanıt verdi: “Bu konuyla ilgili izahat vermek istemiyorum. Yanlış tarafa çekmek isteyen, tabii ki yanlış tarafa çekti. Ama ben sözümün arkasındayım. Demokrasi demiyor muyuz? Ben de fikrimi, düşündüğümü söyledim işte.”

Öte yandan, Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı'ndan yapılan açıklamada ise Sıla'nın 28 Eylül'de Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyartosunda gerçekleşmesi planlanan konserinin iptal edildiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2016, 19:12
YORUM EKLE