Sezen Aksu, o şarkıyı Ali İsmail için yapmamış

Sezen Aksu'dan 'Gezi şarkısı' açıklaması geldi...

Sezen Aksu, o şarkıyı Ali İsmail için yapmamış

Sezen Aksu'nun cumartesi günü çıktığı konserde söylediği şarkının Gezi olaylarında hayatını kaybedenlere ilişkin olmadığına dair açıklama geldi.

Sezen Aksu'nun resmi internet sitesi sezenaksu.com.tr'den yayınlanan açıklamada, cumartesi gecesi konserinde söylediği şarkının Gezi'yle ilgili olmadığı, Ali adının da "tamamen tesadüfi" olarak şarkıda geçtiği belirtildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

"Sosyal medyadaki tartışmalara yönelik önemli düzeltme…

Sezen Aksu’nun Haziran (2013) ayında yaşanan ve bir sivil gençlik hareketi olarak ortaya çıkan Gezi Olayları’ndan ilham alarak hazırladığı “Yeni ve Yeni Kalanlar” şarkısına ilişkin, bazı yazılı basın organlarında ve sosyal medyada yer alan ve yanlış bilgiye dayanan haber ve yorumlara ilişkin düzeltmemizi kamuoyu ile paylaşmayı görev biliriz.

Şarkı'nın sözleri içinde yer alan 'Ali' ismi, yaygın kullanımı nedeniyle kamuoyunu temsil etmek amacıyla kullanılmıştır ve tamamen tesadüfidir.

Sezen Aksu’nun Gezi Olayları’nın başlarında kaleme aldığı bu sözler, herkesin yeni tanıştığı ve yepyeni bir özgürlük söylemine sahip gençlerin yeni fikirlerine bir yüceltmedir. Öte yandan, Gezi olaylarında hayatını kaybeden gençlerimizin acısı çok taze ve hassas bir konudur ve bu şarkının konusu değildir.

Kamuyonunun bilgisine sunarız."

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2014, 21:08

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER