Rockçı İmam'a Müftülük'ten de inceleme!

Dün de tehdit almıştı…

Rockçı İmam'a Müftülük'ten de inceleme!

Geçtiğimiz hafta Antalya'nın Kaş İlçesi'nde verdiği konserle adından söz ettiren ve kamuoyunda 'Rock'çı İmam' olarak da bilinen Pınarbaşı Köyü Camii İmamı Ahmet Muhsin Tüzer hakkında İl Müftülüğü tarafından inceleme başlatıldı.

Antalya'nın Kaş ilçesinde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer ve arkadaşları tarafından kurulan "Firock" grubu, verdiği ilk konserin ardından İl Müftülüğü'ne takıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı'na soruşturma başlatılması talebiyle yazı gönderecek olan İl Müftülüğü, konunun incelenmesi için Ankara'dan müfettiş isteyecek.

'İMAMLIK SIRADAN BİR MEMURLUK DEĞİL'

Antalya Müftüsü Ahmet Çelik, Tüzer hakkında müftülük olarak başlatılan inceleme sonunda oluşturulacak raporun Diyanet İşleri Başkanlığı'na gönderileceğini ifade etti. 'Rock'çı İmam' olarak tanınan Tüzer'in gerçekleştirdiği etkinliğin amacının araştırılacağını dile getiren Müftü Çelik, "İmamlık sıradan bir memurluk değil. Bu durum diğer memurlar için normal olabilir, bizler için normal değil" dedi.

Pınarbaşı Köyü Camii'nde imamlık yapan Tüzer, Erkin Koray'ın eski gitaristlerinden, aynı zamanda Kramp Grubu'nun kurucularından Doğan Sakin, baterist İdris Tübcil ve Serdar Ramazanoğlu ile mayıs ayında 'FiRock' isimli rock grubu kurdu. Kendisinin yazdığı bir repertuarla ilk konserini 10 Ağustos'ta Kaş Yat Limanı'nda veren Tüzer'e, tasavvuf ve rock müziğini harmanlayarak söylediği eserleri beğenenler kadar tepki gösterenler de oldu. Sosyal medyada tehdit yorumları aldığını açıklayan Tüzer, mesajları yazarların tespit edilmesi talebiyle savcılığı suç duyurusunda bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2013, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER