Recep İvedik 4’ün izleyici sayısı Kış Uykusu'nun 33 katı!

Geçtiğimiz cuma günü vizyona giren film, 43 bin 495 kişi tarafından izlendi

 Recep İvedik 4’ün izleyici sayısı Kış Uykusu'nun 33 katı!

Nuri Bilge Ceylan'a Altın Palmiye ödülünü getiren ve diyalogları en bol film olarak nitelendirilen 'Kış Uykusu' filmi her ne kadar izleyici kitlesini arttırsa da 'Recep İvedik 4' filminin 33'te biri kadar izleyici topladı.

Nuri Bilge Ceylan’ın, Cannes’da Altın Palmiye ödülü kazanan “ Kış Uykusu” filmi yönetmenin kendi gişe rekorunu kırma yolunda ilerliyor.

Geçtiğimiz cuma günü vizyona giren film, 43 bin 495 kişi tarafından izlendi. Filmin ilk hafta sonu hasılatı ise 536 bin TL oldu. Böylece, “Kış Uykusu” Nuri Bilge Ceylan filmleri arasındaki en yüksek ilk üç gün rakamına ulaşmış oldu. Fakat 39 kentte 123 sinema salonunda gösterime giren film, yine de genel sinema izleyicisi tarafından fazla rağbet görmedi. 3 saat 20 dakikalık film, Nuri Bilge Ceylan’ın şimdiye dek çektiği ‘diyalogları en bol filmi’ olarak da niteleniyor.

“Recep İvedik 4” adlı film, ilk üç gününde 1 milyon 641 bin seyirciye ulaşmıştı. Kaba bir hesapla Recep İvedik 4’ün izleyici sayısı “Kış Uykusu”nun 33 katı.  

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2014, 12:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
tekmelettin
tekmelettin - 4 yıl Önce

nuri bilge ceylani`in daha önceki bütün filmlerinin toplam gisesinin 350 bin oldugu düsünülürse, bu kisa süre icinde yaptigi 43 binlik gisenin azimsanmayacak bir basari oldugu görülür. üstelik film üc saatten fazla sürüyor.